Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yepyeni Şarkılar Tubidy Müzik de Seni Bekliyor

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Yepyeni Şarkılar Tubidy Müzik de Seni Bekliyor
Yepyeni Şarkılar Tubidy Müzik de Seni Bekliyor

Türkiye’de en çok dinlenen isimlerin başında gelen Ahmet Kaya müzik indirme tutkunları için tubidy de sizleri bekliyor. Dünyanın en hızlı ve güvenilir müzik indirme platformu olan tubidy sizlere her gün bambaşka yenilikler ve kolaylıklar sağlıyor.

Bugün tubidy ve Ahmet kaya türkülerinden bahsedeceğimiz bu yazımızda dilerseniz öncelikle Ahmet Kaya hakkında temel bilgiler ile yazımızda başlayalım.

1957 yılında Malatya’da dünyaya gelen Ahmet Kaya esasen Adıyamanlı bir ailenin çocuğudur. Ailesinin 5. Çocuğu olarak dünyaya gelmiş ve babası da bir işçidir. Henüz ilkokul yıllarında babasının kendisine getirdiği bağlama ile müzik hayatı başlamıştır.

Okul sonraları ya da boş zamanlarında genellikle plakçılarda ya da otobüslerde çalışan Kaya henüz 9 yaşında iken kendisini işçi bayramında babasının çalıştığı iş yerinde sahnede buldu.

Sonraları babasının İstanbul’a yerleşmesi ile hayatı buraya devir olan Kaya pek çok vasıfsız iş ile uğraşarak hayatını devam ettirmeye çalıştı. Bu sürede geçim problemleri nedeni ile okulu bırakmak zorunda kaldı ve liseyi dışarıdan bitirdi.

16 yaşında afiş basma suçundan hapse girdi. Birkaç arkadaşı ile birlikte Halk Birimleri Derneği çalışmalarında yer ve görev aldı. Bu çalışmalar esnasında bağlama çalmaya devam etti.

Çalış biçimini kendi kendine öğrendiği için tarzı kimseninkine benzememektedir. 78 yılında askerlik yaptıktan sonra Emine Kaya ile evlendi ve 82 yılında Çiğdem ismini verdikleri kızları dünyaya geldi.

Karmaşalar ile dolu hayatında 85 yılında şarkıları ile Unkapanı’nın yolunu tutar ancak bir sonuç elde edemez. Tarzı ve türküleri o dönemde kimse tarafından anlaşılmaz. Kendi imkânları ile albüm çıkarır ancak ilk yıl albüm toplatılır, sonradan ise sansürü kaldırılır.

1985 yılında ikinci evliliğini yapar ve eşi tarafından dinletilen şafak türküsü şiiri şarkıya dönüşür ve tanınmasını sağlayan albüm piyasaya çıkmış olur.

Eşinin kardeşi Yusuf Hayaloğlu’nun şiirleri Ahmet Kaya ile şarkılarla buluşur ve çok başarılı projeler ortaya çıkar.

Siyasi anlamda pek çok karmaşa ile dolu bir hayat geçiren Ahmet Kaya siyasi kimliği bir kenara ülkemizde çok sevilen ve dinlenen isimler arasında yer almayı başarmıştır.

Ahmet Kaya Türküleri indirmek isteyenler için de tubidy müzik ücretsiz hizmeti ile pek çok kişinin adeta gönlünde yer edinmiştir. Hem hızlı hem güvenilir hem de ücretsiz tubidy platformunda Ahmet Kayanın tüm şarkılarını bulabilirsiniz.

Özellikle en çok dinlenen Ahmet Kaya – Kum Gibi şarkısı adeta indirme rekorları kırıyor.

Sende tubidy müzik avantajlarından yararlanmak ve bu harika olanaklara sahip olmak için geç kalma en kısa sürede tubidy mp3 ile tanış ve ücretsiz müzik dinlemenin keyfini sonuna kadar yaşa.

Tubidy tüm mobil platformlarda ve masa üstü uygulamalarında kullanılabilir. Üstelik tamamen ücretsiz !

 

Yepyeni Şarkılar Tubidy Müzik de Seni Bekliyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Karlı Yollarda Sürüş Teknikleri Atatürk’ün Anı Örneği Wright Kardeşler ve ilk uçağın icadı Güvenilir Baymak Servis Hizmeti Sizlerle Web 3.0 ve Getirdiği Yenilikler Yeni Kimliklerimiz

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır