Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yeni Nesil Akıllı Cam Dönemi

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Yeni Nesil Akıllı Cam Dönemi
Yeni Nesil Akıllı Cam Dönemi

Akıllı teknolojide gelinen noktada pek çok ürünün piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Telefon, tablet ve giyilebilir ürünlerden sonra şimdide hayatımıza akıllı camlar girecek. Bulunduğu ortama ve duruma göre şekil değiştirecek akıllı camlar epey ilgi çekecek gibi görünüyor.

Bu yazımızda akıllı teknoloji ürünleri, akıllı camlar, yeni nesil akıllı camlar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

akıllı cam teknolojisi

Benzer örnekleri oldukça çok olan akıllı camlar, geçmişte yalnızca görüntü yansıtma üzerine çalışmaktaydı. Gauzy firması tarafından üretilen yeni nesil akıllı camlar ise oldukça yeni çözümler sunuyor. Yeni nesil camlarda geliştirilen teknoloji ile tek tıklama bulunulan ortamın değişmesini sağlıyor. Tanıtımında gösterilen örneklerde ortam geçişlerinin aynı bilgisayarlarda ki gibi şeffaf olduğu görülebiliyor.

Gauzy tarafından geliştirilen bu ürünlerde yine firmaya ait olan likit kontrol mekanizması kullanılmış.

Akıllı Camlar ile Yeni Çözümler

Mevcut teknolojide yalnızca görüntü geçişleri sağlayan akıllı camlar, geliştirilen yeni teknoloji sayesinde parçalar halinde görüntü aktarabiliyor. Yani cama yerleştirilen farklı bölümlerde farklı görüntü seçenekleri kullanılabilmektedir.

Gauzy akıllı camları benzerlerine oranla renk değiştirme özelliğine de sahip. Gelecekler bu camlarda açılıp, kapanabilen görüntülerinde elde edilebileceği söyleniyor. Bir tıkla opak olan akıllı camlar hakkında daha detaylı bilgi için firma tarafından yayınlanan tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

Gauzy Akıllı Camların Kullanım Alanları

Ortam değişiklikleri sağlaması nedeniyle kafe, bar, restoran vb ortamlarda kullanılabilen akıllı camların araba camlarında, hastanelerde de kullanılabileceği belirtiliyor.

Yeni Nesil Akıllı Cam Dönemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

ReadyBoost Cisimleri Havada Tutmak artık Mümkün Chrome Kullanıcılarına Eklenti Uyarısı Bilgisayardaki Dosyaları Kalıcı Olarak Temizleme Hangi Araba Markası Nerede Üretiliyor , Hangi Ülke ? 2012 – 2013 Teknoloji ve Tasarım Dersi Sene Başı Zümre Toplantı Tutanağı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır