Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Yapay Zeka İle Erken Doğum Analizi

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Yapay Zeka İle Erken Doğum Analizi
Yapay Zeka İle Erken Doğum Analizi

Kentucky merkezli Lucina Sağlık Merkezi’nden Griffin ve ekibi, tıp alanında yapay zekayı kullanarak bir kadının erken doğum için risk altında olup olmadığını belirleyecek  AI – Yapay Zeka uygulaması geliştirdi.

Radyolojiden patolojiye birçok örneklerini gördüğümüz yapay zekaya ilişkin bir çalışma da kadın doğum alanından geldi.Hekimlerin yapay zekadan daha fazla yararlanmak için veri geliştirdikleri biliniyordu. Lucina Health Sağlık Merkezi erken doğum için çok geç olmadan, risk altındaki hastaları bulmak için özenle çalışıyor.Hekimlerin kolaylıkla kullanabileceği ürünler geliştiren bu merkez yazılımcılar ve veri uzmanları ile çalışıyor.

Erken doğumlar aileler ve hastane masrafları olmak üzere  yaşam boyu problemleriyle toplumda uzun vadeli bir problem.Erken doğan bebekler akciğer problemleri, göz sorunları, akıl hastalığı ve büyüme gecikmeleri gibi birçok problemle karşı karşıya.

AI – Yapay Zeka çalışmalarından önce bilginin önlerinde bir yığın halinde bulunduğunu belirten hastane yetkilileri, şuan bulut sunucular vasıtasıyla daha ucuz bir şekilde verileri sakladıklarını, geliştirdikleri uygulamalar ile verileri hızlı şekilde yöneterek risk grubundaki hastaları yakalayabildiklerini ifade etti. Tıp alanındaki bu yapay zeka uygulamasıyla 2018 yılında, önceki altı aya göre %13.5 daha az erken doğum ile karşılaşıldı. Dr. Griffin kendisiyle yapılan söyleşide AI  yardımıyla kadınların daha erken teşhis edilebildiğini, doktorların daha erken müdahale edebileceğini ve bu yöntemin toplumun sağlığını iyi oranda muhafaza edeceğini ifade etti.

Yapay Zeka İle Erken Doğum Analizi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın en sıradışı uçak yolculukları Bitkisel Hormonlar [ Sunum ] Detaylı Anlatım Slayt Bilgisayarınızı Wi-Fi Router Olarak Kullanın Forex Çözüm : Bu Dosyada Değişiklik yapabilmeniz İçin Administrators Size İzin Vermelidir. Türkiyede Kullanılan 3 Büyük Arama Motoru

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır