Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

XP Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri

Ana Sayfa » Bilgisayar » XP Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri
XP Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri

Microsoft tarafından 8 Nisan 2014 tarihinde Windows XP işletimine verilen tüm destek çekilirken pek çok kullanıcı XP’den vazgeçmiyor. Dünya genelinde bilgisayar kullanıcılarının üçte birinin XP kullandığı düşünüldüğünde bilgisayarların korunması için bazı güvenlik önlemlerinin alınması gerekiyor.

windows xp güncelleme

Bu yazımızda windows xp güvenlik önerileri, windows xp güncellemeleri, windows xp desteği hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Güvenlik yazılımı üreten firmalar son günlerde XP kullanıcılarına bir an önce daha üst sürümlere geçmeleri konusunda uyarılar yapmakta. Özellikle Windows tarafından verilen desteğin çekilmesi ve XP’nin tüm güncellemelerden mahrum kalması, XP kullanıcılarının ciddi tehditler ile karşılaşmasına neden oluyor.

Windows XP Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri

Eğer XP’den vazgeçemiyorsanız öncelikle düzenli olarak yedek almaya özen gösterin. Mümkün ise dosyaları belirli periyotlarda başka bir bilgisayara yedeklemek yararlı olacaktır. Bu sayede olası kayıpların önüne geçebilirsiniz.

Her ne kadar Microsoft 8 Nisan tarihinde XP’ye olan desteğini çekmiş olsa da bu tarihe kadar sunulmuş pek çok güncelleme bulunmaktadır. Bilgisayarınızın mutlaka 8 Nisan tarihine kadar sunulmuş olan güncellemeleri içerdiğine emin olun.

Üçüncü önerimiz ise bilgisayarınız da kullandığınız yazılımlar üzerine. Diğer sürümlere göre dışarıdan gelebilecek tehditlere daha açık olan XP’de kullandığınız yazılımların güncel olmasına dikkat ediniz. Özellikle Flash, Reader ve java gibi yazılımlar kötü niyetli kişilerin sık, sık saldırdığı alanlardır.

Son önerimiz ise internet üzerinden gelebilecek saldırılar içindir. Microsoft’unda önerdiği şekilde XP kullanıcılarının işleri olmadığı sürece internet bağlantısını kapalı tutmasında fayda vardır.

XP Kullanıcılarına Özel Güvenlik Önerileri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Hayalet Uçak FA-37 Talon 20. Yüzyılda Gelişen Bilim ve Teknoloji Hangi Modem Ne Amaçla Alınmalı – Airties İnceleme Bilgisayarı Televizyon Olarak Kullanma Yöntemleri Yıldız Şifreleri Okumak için Program Silindir Biçiminde Güneş Enerjisi Panelleri.

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır