Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

WordPress Seo by Yoast Nasıl Kullanılır

Ana Sayfa » Webmaster » WordPress Seo by Yoast Nasıl Kullanılır
WordPress Seo by Yoast Nasıl Kullanılır

Seo; sitenizin arama motorlarına görünürlüğünü özelleştirerek, daha hızlı index almasını ve arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlar. Seo için uygulanması gereken belli kriterler bulunmaktadır. WordPress altyapı olarak seo ile uyumlu gözükse de, bazı eklentiler bu ayarları daha kolay yapmamızı sağlıyor. Bunlardan en faydalı olan eklenti ise WordPress Seo by Yoast.

Tasarım olarak başarılı bir eklenti olan Seo by Yoast’ı kurmak için iki yol bulunmaktadır. WordPress’te eklentiler bölümüne girerek, eklentiyi aratabilir ve bulduktan sonra da yükleyebilirsiniz. İsterseniz, WordPress’in sitesinden indirme işlemini yapabilir ve ftp aracılığı ile indirdiğiniz dosyayı wp-content/plugins klasörüne gönderebilirsiniz.

wordpress faydalı eklentiler

Eklentinizi wordpress arayüzünde gördükten sonra gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Sosyal bölümünde; yaptığız paylaşımların facebook ve twitter gibi sosyal medya hesaplarında nasıl paylaşılacağını özelleştirebilirsiniz. XML site haritalarında; hiç uğraşmadan otomatik bir şekilde sitemap hazırlanabilir. Eğer sitemap eklentileriniz varsa bunları pasif duruma getirmeniz gerekecektir. Kalıcı bağlantı ayarları, dahili linkler, .htaccess dosyasına erişim sağlama gibi birçok ayar bulunmaktadır.

Seo by Yoast, size en büyük yardımı ise post paylaşımında yapmaktadır. Hazırladığınız makalenin hangi kriterlere uyması gerektiğini size bildiren eklenti, genel olarak sizden: yazının en az 300 kelimeden oluşması, anahtar kelime belirlenmesi, belirlenen anahtar kelimenin başlıkta ve ilk paragrafta görünmesi, anahtar kelimenin ayrıca öne çıkarılan görselin ismi ile aynı olmasının istenmesi, alt başlık kullanımları ve alt başlıklarda anahtar kelimenin geçmesi gibi uyarılara uyulması gerektiğini isteyecektir. Bunları yapmadığınız zaman, yapılmayan seo için size kırmızı bir uyarıda bulunur. İstenilen seo yapıldıysa uyarının rengi yeşile döner.

WordPress Seo by Yoast Nasıl Kullanılır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

100 Dolara Laptop Acaba Beğenecek mi ? Çevrimiçi Bilgisayarda Alınması Gereken Önlemler Web Sitenize giren Ziyaretçilerin İp Adreslerini Kaydetmek iPhone 6, 8 MP Kamera ile Gelebilir Gerçekleştirilmeyen Teknolojik Gelişmeler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır