Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

WordPress Mobil Temanıza Reklam Eklemek

Ana Sayfa » Webmaster » WordPress Mobil Temanıza Reklam Eklemek
WordPress Mobil Temanıza Reklam Eklemek

WordPress Blogu Mobil Uyumlu Hale Getirmek

WordPress altyapısına sahip bir blogu en kısa ve ücretsiz şekilde, mobil uyumlu hale nasıl getireceğinizi daha önceki yazımızda anlatmıştık. Henüz web sitesini mobil uyumlu hale getirmemiş okuyucularımız faydalanabilir. Yeni yazımızda Jetpack Eklentisi kullanarak oluşturduğumuz mobil temamıza Adsense reklamı eklemeyi göstereceğiz. Böylelikle mobil uyumlu hale getirdiğimiz sitemiz gelir getirmeye devam edecek.

Web tasarımı ve kurulumu konusunda uzmanlaşmış kişilerle hızlı bir şekilde iletişim kurmak ve uygun fiyatlara web sitenizi yaptırmak ister misiniz? Profesyonel bir tasarım, firmanızın daha kaliteli görünmesini sağlayacaktır, bu yüzden bu işi gerçekten iyi yapan kişilere sitenizi emanet etmelisiniz. Ekonomik fiyatlarla mobil uyumlu, yönetim paneli olan ve her sektöre uygun çalışmaları yapabilen tasarımcıları SadeceON sizin için bir araya getiriyor. Sen de responsive web tasarım hizmeti için SadeceOn sitesine gel ve kaliteli hizmet almanın tadını çıkar!

Mobile Theme Ads for Jetpack eklentisini WordPress blogumuza Eklentiler/Yeni Ekle sekmemize girerek kuralım. Bu eklenti manuel düzenlemelere gerek kalmadan reklam eklememizi sağlayacak. Fakat ben bir adet reklamı yetersiz buluyorum derseniz.

İçeriğimizin hem başına hem sonuna reklam eklememizi sağlamak için ;

Eklentimizi başarıyla kurduktan sonra  Ayarlar / Mobile Ads Settings’e giriş yapın.

Seçenekler resimde belirtildiği gibi işaretlenmiş olmalı.

mobil-reklam-ekleme

Aşağıda reklam kodlarınızı yapıştırmanız gereken yere Google Adsense reklam birimleri panelinden oluşturmuş olduğunuz Esnek Reklam ( Mobil Cihazlar için reklam seçeneği ) kodunu yapıştıralım.

FTP veya Cpanel ile wordpress dosyalarından Wp-content / Plugins / Jetpack / modules / minileven / theme / pub / minileven  dizinindeki index.php dosyasını Düzenle diyelim.

get_header(); ?> kodunun altındaki satıra kopyaladığımız Esnek reklam kodunu tekrar ekleyelim.

Böylelikle blogumuzun mobil temasında içeriklerde görebileceğimiz iki reklamımız var. Biri yazının başlangıç kısmında , diğeri ise son kısmındadır. Bu reklam seçeneği görüntülenme ve kullanıcı dostu bir tercihtir.

WordPress Mobil Temanıza Reklam Eklemek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’nin Elindeki Füzeler ve Nükleer Gücü 6 Dakikalık Uzay Yolculuğu 2013 – 2014 Teknoloji ve Tasarım Dersi Zümre Toplantı Tutanağı Gözünüzün Önündeki Kıymetli Hazineyi Keşfedin Nokia Lumia ile iddialı… Twitter Hesabı Nasıl Silinir, Nasıl Dondurulur?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır