Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

WordPress Kullanıcıları İçin En Yararlı Eklentiler

Ana Sayfa » İnternet » WordPress Kullanıcıları İçin En Yararlı Eklentiler
WordPress Kullanıcıları İçin En Yararlı Eklentiler

WordPress, PHP ve MySQL kullanılarak hazırlanmış popüler bir yayın sistemi olup, pek çok kişisel blog yazarının ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Günümüzde WordPress altyapısı yalnızca kişisel blog yazarları tarafından değil aynı zamanda büyük gazete, dergi ve kurumsal firmalar tarafından da kullanılmaktadır.

wordpress faydalı eklentiler

Bu yazımızda wordpress kullanıcıları için en yararlı eklentiler, wordpress için önemli eklentiler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Akismet

İlk sırada WordPress kullanıcılarının olmazsa olmazı olan Akismet eklentisi yer alıyor. Her yeni WordPress kurulumunda hazır halde gelen Akismet, yazarların kabusu olan spam mesaj ve yorumları engellemesiyle bilinmekte.

All in One SEO Pack

All in One SEO Pack ise Akismet kadar tercih edilen bir eklentidir. Özellikle günümüzde arama motorları optimizasyonu bu kadar önem kazanmışken All in One SEO Pack kullanmamak olmaz. Bu eklenti arama motorları için bloğunuzu optimize ederken aynı zamanda sitemap gibi önemli kolaylıklar da sağlıyor.

Contact Form 7

WordPress kullanıcıları geçmişte hazır halde güvenilir bir iletişim formunun olmadığını dile getirmekteydi. Contact Form 7 ile WordPress kullanıcılarının bu şikayetleri ortadan kalktı. Basit ayarları ile kolay kurulum sağlayan eklenti aynı zamanda Captcha gibi resim doğrulama ayarları da sunuyor.

W3 Total Cache

Her ne kadar WordPress kusursuza yakın bir altyapıya sahip olsa da büyük veritabanına sahip bloglar için ciddi CPU sıkıntıları doğurmakta. Bu aşamada devreye giren W3 Total Cache ise sayfaların önbelleğe alınıp daha hızlı açılmasını sağlayarak sunucunuzu büyük bir yükten kurtarıyor.

nRelate Flyout

Hemen, hemen pek çok haber sitesinde benzer modelleri yer alan bu eklenti, bir yazının sonuna gelindiğinde faydalı bir başka yazıyı önererek, kullanıcıları site içerisinde daha uzun süre tutmayı sağlıyor.

WordPress Kullanıcıları İçin En Yararlı Eklentiler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İstanbul Boğazı’ndan Elektrik Üretimi Uçaklardaki Fırlatma Koltuğu Virusler Kimler Tarafından Neden Yazılır ? Search Engine Optimisation– SEO Yasaklı Engelli sitelere Hızlı Olarak Girmek ( Security KISS ) Web Tasarım

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır