Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

WordPress 3.9 Özellikleri Nelerdir – İnceleme

Ana Sayfa » Webmaster » WordPress 3.9 Özellikleri Nelerdir – İnceleme
WordPress 3.9 Özellikleri Nelerdir – İnceleme

Belirli aralıklarla güncelenen en popüler kişisel yayın platformu WordPress 3.9 sürümü ile pek çok yeni özelliği kullanıcılara sundu. 3.9 Smith sürümü olarak adlandırılan yeni versiyon güvenlik güncellemesi dışında görsel düzenleme konularında bazı yenilikleri bizlere sunuyor.

wordpress 3.9 sürümü

Bu yazımızda wordpress 3.9 özellikleri, sürüm bilgileri ve diğer önemli detaylar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Popüler yayın aracı WordPress 3.9 Smith sürümü ile yeni bir görünüm kazandı. Özellikle alt yapısı güçlü olan yazılımın görsel anlamda da yeni güncelleme ile büyük bir güç kazandığını söylemek gerekiyor. Aşağıda WordPress 3.9 Smith sürümünde yapılan yenilikler hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

WordPress 3.9 Smith Sürümü Görsel Düzenlemeler

Yapılan yeniliklerin Caz sanatçısı olan Jimmy Smith’den esinlenilerek oluşturulduğunu belirterek başlayalım. Daha önceki sürümlere nazaran 3.9 Smith sürümünde görsel editör çok daha hızlı bir şekilde kullanılabilmekte. Ayrıca destek bir üst seviyeye çıkarılırken mobil desteği de yeni sürümle beraber geliyor.

Yine görsel editör içerisinde yapılan bir başka düzenleme ise Word benzeri bir yapıda kelime işlemci, kopyala, yapıştır gibi kısayollardan oluşuyor. Kullanıcıların araçlara daha hızlı ve kolay ulaşması amaçlanırken resimlerin sonraki sayfalara geçmeden editör içerisinde boyutlandırılabilmesi sağlanmış. Kullanıcılar artık metin editörüne doğrudan resimleri sürükleyerek ekleyebilecek ve dilediği şekilde boyutlandırabilecek.

Kullanıcılara sunulan diğer yenilikler ise şu şekilde sıralanmakta. Galeri önizlemeleri, canlı widget ve header önizlemesi, ses, görüntü ve video ekleme, yeni tema seçenekleri, yeniliklerden bazılarını oluşturuyor. Sizde yeni sürümü test etmek isterseniz doğrudan wordpress resmi sayfası üzerinden .zip dosyasını indirebilirsiniz.

WordPress 3.9 Özellikleri Nelerdir – İnceleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyada Teknoloji ve Tasarım Dersi Teknolojinin Peşinden Çok Özel Takip ! Huawei Ascend Y530 Detaylar ve Teknik Özellikler Wright Kardeşler ve ilk uçağın icadı SMTP Nedir ? Ne işe Yarar Dünyanın en sıradışı uçak yolculukları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır