Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows’u Baştan Sona Değiştirin – Kişiselleştirme Rehberi

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows’u Baştan Sona Değiştirin – Kişiselleştirme Rehberi
Windows’u Baştan Sona Değiştirin – Kişiselleştirme Rehberi

Windows kullanıcılarının birçoğu, işletim sistemini varsayılan ayarlar ile kullanmakta ve kişiselleştirmeyi ciddi bir değişim olarak görmektedir. Windows’u zevklerinize ve kullanım şeklinize göre ayarlamak sandığınız kadar zor değil.

windows özelleştirme

Bu yazımızda Windows’u kişiselleştirme, Windows değiştirme gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Windows’u daha kullanılabilir yapmak ve alışkanlıklarınıza göre yönetmek ister misiniz? İlk adımı masaüstünde sağ tuş menüsünde yapacağımız değişiklikler ile atıyoruz. Sağ tuş menüsünde yer alan öğelerin birçoğu sizin için gereksiz olabilir. Bunları kaldırmak için CCleaner ya da Shell ExView programlarından yardım alabilirsiniz.

İkinci adımda ise menüye sık kullandığınız programları ekliyoruz. Bu işlem için ihtiyaç duyacağınız program Your Menu olup, kısayolları sağ tuş menüsüne eklemede büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Bir sonraki adımda ise Windows’un Aero Peek ayarlarında değişiklik yapıyoruz. Görev çubuğunda yapacağınız pek çok değişikliği Windows’un sınırlaması nedeniyle 7+Taskbar Tweaker programı ile gerçekleştiriyoruz.

Giriş Ekranını Yenileyin, Değiştirin

Windows’un alışılmış o sıradan giriş ekranından kurtulmak ve daha canlı bir ekrana sahip olmak istiyorsanız hızlı bir şekilde yararlanacağınız bazı programları aşağıda bulabilirsiniz.

Logon Screen For Windows 7, Logon Workshop ve Windows 7 Logon Screen Tweaker programları, başlangıç ekranında pek çok değişiklik yapmanıza yardımcı olacaktır.

İnternette bulabileceğiniz pek çok üçüncü parti uygulamalar ile Windows’ta pek çok değişiklik yapabilirsiniz. Fakat bu programları kullanmadan önce güvenilir olup olmadıklarına dikkat ediniz.

Windows’u Baştan Sona Değiştirin – Kişiselleştirme Rehberi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hıçkırık için % 100 Çözüm Kar Neden Beyaz Renklidir ? Tictoc Nedir? Nasıl Kullanılır? Nero Alternartifi Üstelik Ücretsiz Anı ( Hatıra ) Türü Sunum Slayt Gösterisi Eski Internet Explorer Sürümlerine Veda Zamanı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır