Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows’a Özel Küçük Boyutlu Faydalı Programlar

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows’a Özel Küçük Boyutlu Faydalı Programlar
Windows’a Özel Küçük Boyutlu Faydalı Programlar

Windows üzerinde pek çok işlevi bir arada sunan programların sayısı arttıkça, daha küçük boyutlarda tek işlevi olan programlar geri plana atılıyor. Fakat bazı durumlarda kullanıcılar karmaşık yapılara sahip programlar yerine daha sade ve hızlı sonuç sunan programları tercih ediyor.

windows küçük boyutlu programlar

Bu yazımızda küçük boyutlara sahip programlar, Windows’a özel programlar, Windows faydalı program önerileri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Son 10 yıllık süreçte teknolojinin kaydettiği ilerleme ile bilgisayarlarımız daha geniş boyutlarda veri depolamaya başladı. Daha önce bir diskete sığan ya da bir CD üzerinde sunulan onlarca program, bugün yerini çok daha büyük ve karmaşık yapılara sahip programlara bıraktı. Yalnızca istenilen hizmeti sunan ve küçük boyutlara sahip olan bu programlar hakkında aşağıda bazı bilgiler yer almaktadır.

Windows’a Özel Küçük Boyutlu Faydalı Programlar

İlk programımız olan Startup Monitor ile Windows başlangıcında meydana gelen değişimler hakkında bilgi alabilir ve şüpheli olabilecek programlara göz atabilirsiniz. 60 KB’lık boyutu ile bu konuda oldukça iyi bir hizmet sunmaktadır.

BlueScreenView – Pek çok Windows kullanıcısının zaman, zaman yaşadığı mavi ekran hataları, hata hakkında az bilgi vermekte ve ekranda oldukça kısa bir süre kalmaktadır. 60 KB’lık boyutu ile BlueScreenView, mavi ekran hatalarını kaydetmekte ve daha sonra göz atmanız için saklamaktadır.

DownTester – İnternet bağlantınızda herhangi bir sorun olduğunu düşünüyor ya da sorunun kaynağını görüntülemek istiyorsanız 57 KB’lık boyutu ile DownTester pek çok bilgiyi size sunacaktır.

WirelessKeyView – Wifi şifrenizi unutmanız durumunda modemi sıfırlamak ya da yeniden kurulum yapmak yerine 50 KB’lık WirelessKeyView programından yardım alabilirsiniz.

 

Windows’a Özel Küçük Boyutlu Faydalı Programlar - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Plastik Enjeksiyon Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android) Eski Sürücülerden Kurtulma Yolları Teknolojinin Yeni Suç Türleri Üzerindeki Etkisi 8-14 Mart Bilim Ve Teknoloji Haftası Missing link found Google Logosu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır