Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows Yüklü Bilgisayar’da Klasör Rengi Değiştirme

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows Yüklü Bilgisayar’da Klasör Rengi Değiştirme
Windows Yüklü Bilgisayar’da Klasör Rengi Değiştirme

Windows işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlarınız da klasör renklerini değiştirmek ister misiniz? Klasör rengi değiştirerek dosyalarınızı sınıflamak ve ihtiyaç anında renklere göre işlem yapmak size zaman kazandıracaktır.

folder colors

Aşağıda windows’da klasör rengi değiştirme, klasör renklerini değiştirme, klasör rengi nasıl değiştirilir gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Basit ve kullanımı kolay bir program ile Windows yüklü bilgisayarlarınız da klasör renklerini değiştirebilirsiniz. Klasör renklerini değiştirmek dosyaları önem sırasına göre sınıflamanıza yardımcı olacak ve ihtiyaç anında dosyalara daha kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

Örneğin bu hafta içerisinde incelemeniz gereken dosyaları kırmızı klasöre, paylaşılacak dosyaları yeşil klasöre ve acil ihtiyaç duyulan dosyaları sarı klasöre koyarak sınıflama yapabilirsiniz.

Windows’da Klasör Rengi Değiştirme

Klasör rengi değiştirmek için kullanacağımız program oldukça küçük boyutlara ve kullanım kolaylığına sahip olan Folder Colorizer’dir. Ücretsiz olan bu program, Windows üzerinde yer alan herhangi bir klasörü istediğiniz renkte göstermenizi sağlamaktadır. Kullanım için programı indirdikten sonra kurulumu yapın ve bir klasöre sağ tıklayarak Colorize! sekmesine yönelin. Bu sekme de yer alan 8 renk dışında sizin belirleyebileceğiniz renk havuzunda onlarca rengi kullanabilirsiniz.

Klasör rengini değiştirdikten sonra yeni renk tanımlaması yapmak ya da önem sırasını değiştirmek isterseniz aynı yolu izleyerek Restore Original Color seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Önemli: Renk değiştireceğiniz dosyaların salt okunur olmamasına dikkat ediniz. Renk değiştirme ile dosyalarınızın kullanımında büyük bir avantaj elde edeceğinizi unutmayın.

Windows Yüklü Bilgisayar’da Klasör Rengi Değiştirme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Plastik Enjeksiyon Bilgisayarsız root nasıl atılır? (Android) Eski Sürücülerden Kurtulma Yolları Teknolojinin Yeni Suç Türleri Üzerindeki Etkisi 8-14 Mart Bilim Ve Teknoloji Haftası Missing link found Google Logosu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır