Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows Kayıt Defteri Nasıl Düzenlenir?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows Kayıt Defteri Nasıl Düzenlenir?
Windows Kayıt Defteri Nasıl Düzenlenir?

Bu yazımızda sizlere Windows işletim sisteminin her sürümünde karşımıza çıkan Kayıt Defteri Düzenleyicisini nasıl açacağınızdan ve ne olduğundan bahsedeceğiz. İlk olarak Kayıt Defterinin ne olduğundan biraz söz edelim.

gizli klasör oluşturma

Windows 7 Gizli Klasör Oluşturma

Kayıt Defteri Nedir?

Kayıt defteri Windows işletim sistemimiz ile ilgili birçok bilgiyi saklayan bir veri tabanıdır. Kayıt Defteri kısaca bu şekilde özetlenebilir. İşlevleri ise sonsuzdur. Kayıt Defteri bilgisayarınızda aklınıza gelebilecek tüm değişiklikleri yapmanıza olanak sağlar.

Kayıt Defterindeki verilerin ne işe yaradığını bilmeden düzenlemek veya değiştirmek bilgisayarınızda format atılmadan çözülemeyecek kalıcı hasarlar bırakabilir. Aynı zamanda kalıcı defteri bilgisayarınızı ne kadar uzun süre kullanırsanız bir o kadar şişer ve bir süre sonra bilgisayarınızın yavaşladığını hissedersiniz. Kayıt defteriniz şişkinliği donanımınıza ağır geldiği için işletim sisteminizde kasılmalar, donmalar olabilir.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi Nedir?

Kayıt Defteri düzenleyicisi Windows’un bize sunduğu, kayıt defteri ile doğrudan bağlantı kurmamızı ve kayıt defterinde kolayca değişiklikler yapmamızı sağlayan bir ara yüzdür. Kayıt Defteri Düzenleyici sayesinde kayıt defterinde oldukça uğraş gerektiren düzenlemeleri kolaylıkla yapabilir.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi Nasıl Açılır?

Kayıt Defteri Düzenleyicisini açmak için birçok farklı yöntem bulunuyor. Biz size bu yöntemleri en basit haliyle anlatacağız.

  1. İlk olarak Başlata tıklayın.
  2. Ardından Çalıştıra tıklatın.
  3. Eğer çalıştır butonunu göremediyseniz aramaya Çalıştır yazarak veya Windows logo tuşu + R fonksiyonu ile çalıştırı açabilirsiniz.
  4. Çalıştır penceresine regedit yazın ve Enter tuşu veya Tamam butonuna basın.

Bu İşlem Sırasında Alınabilecek Hatalar Nelerdir?

Kayıt defteri düzenleme yönetici tarafından devre dışı bırakıldı ya da görev yöneticisi yönetici tarafından devre dışı bırakıldı sorunu ile karşılaşma ihtimaliniz olabilir. Bu gibi bir durum ile karşılaşmanız halinde bilgisayarınızı piyasada bilinen kaliteli anti virüs programları ile taramanızı önermekteyiz. Bu programlar trojan ve benzer virüsleri bilgisayarınızdan silecek ve bu hatayı ortadan kaldıracaktır.

Windows Kayıt Defteri Nasıl Düzenlenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Hayalet Uçak FA-37 Talon İlk Işınlanan Haber Spikeri Virüslerin En Hızlısı Ağların Başbelası Firefox, Adobe Flash’ı Kaldırıyor Direksiyonsuz Mercedes SCL600 ve Resimleri Flash Bellekler için Autorun özelliğini kapatmak ( Autorun.exe )

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır