Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows Açılışında Açılan Programlar Nasıl Kapatılır?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows Açılışında Açılan Programlar Nasıl Kapatılır?
Windows Açılışında Açılan Programlar Nasıl Kapatılır?

Zaman içerisinde yüklenen pek çok program, bilgisayarınızın açılış hızını yavaşlatabileceği gibi Windows’un daha ağır işlemesine neden olabilir. Ancak Windows açılışı sırasında çalışmaya başlayan programlar ile diğer programların karıştırılmaması gerekir.

windows açılışta çalışan programlar

Bu yazımızda Windows açılışında açılan programlar, başlangıç programları nasıl kapatılır, Windows başlangıcında açılan programlar gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Pek çok kişi bilgisayarının açılış hızından şikayet etmekte ve Windows açılışı sırasında yüklenen programların bilgisayarı genel olarak yavaşlattığını söylemektedir. Örneğin bittorrent gibi dosya paylaşım programları, gerekli ayarların yapılmaması durumunda Windows açılışıyla birlikte açılır ve gereksiz işgale başlar. Yine Winamp Ajan gibi programlar da bilgisayar açılışıyla çalışmaya başlamaktadır.

Windows Açılışında Çalışan Programlar Nasıl Kapatılır?

Ccleaner gibi programlar ile başlangıçta açılan programları kapatabilir ya da geçici süreyle devre dışı bırakabilirsiniz. Fakat herhangi bir program kullanmadan bu işlemi yapmak için aşağıda ki adımları uygulayabilirsiniz.

Windows 7 ve önceki sürümler için başlat menüsünü açın ve “msconfig” yazıp enter’a basın. Karşınıza çıkan “sistem yapılandırma” sayfasında başlatma sekmesine gelin ve istemediğiniz programların karşısında yer alan tik işaretine tıklayarak kapatın.

Windows 8’de ise başlangıçta açılan programları kapatmak için Masaüstün’de araç çubuğuna sağ tıklayın ve görev yöneticisine girin. Burada daha fazla ayrıntı > başlangıç sekmesine geçerek açılmasını istemediğiniz programları devre dışı bırakabilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınız açılış sırasında ve sonrasında eskisine oranla çok daha hızlı olacaktır.

Windows Açılışında Açılan Programlar Nasıl Kapatılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Fotografları Kesip başka bir yere Montajlamak Windows’a Özel Ücretsiz Yazılım Önerileri Matematik Soruları Çözmek için Pratik Yöntemler Android Telefon Güvenliği Nasıl Sağlanır? TTNet ‘den Abonelerine Ücret iadesi Numara taşınırken dikkat edilmesi gereken hususlar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır