Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 9 Uyumlu DirectX 12

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 9 Uyumlu DirectX 12
Windows 9 Uyumlu DirectX 12

Teknoloji devi Microsoft Windows 9 ile hayata geçirilmesi planlanan DirectX 12’yi 20 Martta tanıtacak. Birçok video oyunu ve çoklu ortam yazılımının kolaylıkla oluşturulabilmesini sağlayan DirectX 12’nin Oyun Geliştirici Konferansın’da duyurulması planlanıyor.

Bu yazımızda Windows 9, DirectX 12 hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

DirectX-12

Microsft’un duyurusunda DirectX 12’nin geliştirilme aşamasında Intel, AMD, NVIDIA, Qualcomm gibi önemli GPU ve CPU üreticilerinin görüşlerinin alındığı ve DirectX 12 ile yeni bir devrin başlayacağı söylendi. Henüz DirectX 12 hakkında detaylı bir bilgi verilmemiş olsa da yeni API’nin AMD Mantle’a erişim sağlayarak oyun dünyasında farklı bir boyut kazandırması bekleniyor.

DirectX 12’de bizi neler bekliyor?

20 Martta duyurulacak olan DirectX 12’nin geliştirici ve üreticilerin kullanımına hemen sunulması beklenmezken yeni bir Windows sürümü ile kullanıma açılması kesin gibi görünüyor. Yalnızca masaüstü değil aynı zamanda Windows Phone sürümleriyle de uyumlu olması beklenen DirectX 12’nin masaüstünün taşıdığı tüm özellikleri Windows Phone’a aktaracağı söylenmekte.

Yakın gelecekte DirectX 12 ile daha iyi ve kaliteli yazılımlara sahip olunacak gibi görülüyor. 

Windows 9 Uyumlu DirectX 12 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Teknoloji ile İngilizce Öğrenme Yöntemleri E-okul Veli Bilgilendirme Sistemi Devreye Giriyor iPhone Görünümlü Android Nasıl Yapılır? Performans ve Dönem Ödevleriniz için Kapaklar Nissan’ın Elektrikli Arabası Ariya’nın Detayları, Menzili, Fiyatı Birbirinden Şık Mutfaklar Enfesdekor.com’da Sizlerle!

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır