Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 9 – Tüm Diskleri Tek Bir Noktadan Yönetin

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Windows 9 – Tüm Diskleri Tek Bir Noktadan Yönetin
Windows 9 – Tüm Diskleri Tek Bir Noktadan Yönetin

Hemen, hemen her işletim sisteminde yaşanan fakat Windows sürümlerinde daha açık bir şekilde kendisi hissettiren sabit disk sorunu, Windows 9 ile çözülecek gibi görünüyor. Windows 7’den sonra Windows 8’in beklenen ilgiyi görmemesi, Microsoft’un bir sonraki işletim sisteminde pek çok yeniliğe yer vermesine neden oldu.

windows 9 yeni özellikler

Bu yazımızda Windows 9 haberleri, Windows 9 özellikleri, Windows 9 storage sense hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Windows 9 – Çoklu Disk Kontrolü

Windows 7’den sonra 8’de yaşanan hüsran, Microsoft’un kalıcı adımlar ve yenilikler yapmasına neden oluyor. Özellikle Windows 9’u bekleyen büyük kitleye ara, ara çeşitli görüntüler sunan ekip, düzenli olarak yayınlanan videolar ile ilginin sıcak kalmasını sağlıyor.

Daha önce dile getirilen fakat net bir bilgi alınamayan Storage Sense özelliği, son yayınlanan görseller ile açığa çıktı. Yayınlanan yeni görseller ile Microsoft’un, Windows 9’la birlikte pek çok sabit diski tek bir alanda yönetme imkanı sunduğunu görebiliyoruz.

Storage Sense özelliğinin bir diğer dikkat çeken yanı ise varsayılan bir sürücü ile herhangi çıkarılabilir bir diske kayıt yapabilmesi gibi görünüyor. Özellikle yetersiz alana sahip olan Windows kullanıcıları yeni özellik ile SD kartta dahil olmak üzere tüm disklere kayıt yapabilecek. Her ne kadar sunulan bu yeni özellik basit ve beklentileri karşılamıyor gibi görünse de ucuz tabletler başta olmak üzere pek çok ürünü kullanışlı hale getirecek. Buna ek olarak Microsoft’un depolama anlamında diğer servisler ile uyumlu bir yapı sunması bekleniyor.

Windows 9 – Tüm Diskleri Tek Bir Noktadan Yönetin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

“Özür dileriz, ancak ödemenizi şimdi gönderemiyoruz.” Çözümü Paypal Mac’de Windows Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır? Çocuklara Özel Cep Telefonu Çıkıyor Modern çağın mucidi: Tim Berners Lee Windows Kullanıcılarına Müjde! Kiralama Dönemi Geliyor Ucakbiletial.org Kırklareli uçak bileti almak için

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır