Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 9 Teknik Özellikler, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Windows 9 Teknik Özellikler, Fiyatı ve Çıkış Tarihi
Windows 9 Teknik Özellikler, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Windows 8’le birlikte kullanıcılara sunulan Metro arayüz ne yazık ki yeterince tanıtılamaması ve kullanıcılara aktarılamaması nedeniyle pek de başarılı olamadı. Fakat Windows 8’in sonra ki sürüm öncesinde önemli bir alt yapı oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Bu yazımızda Windows 9 teknik özellikleri, Windows 9 fiyatı, Windows 9 çıkış tarihi hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Hem bilgisayar hemde akıllı cihazlar üzerinde kullanılmaya başlanan Windows 8, bilgisayarlara göre mobil cihazlar da daha fazla ilgi toplayınca yeni bir işletim sistemi ihtiyacını ortaya çıkardı. Metro arayüzle gelen yeniliklerin iyi yönetilememesi, Microsoft’un Vista sonrasında başarısız bir sürüm daha sunmasına neden oldu.

Windows 9 Teknik Özellikleri, Çıkış Tarihi

Microsoft, kullanıcılardan gelen şikayetler üzerinde Windows 9 öncesinde bazı düzenlemeler yaptı. Özellikle yıllardır alışık olduğumuz başlat menüsünün kaybolaması ve yeni bir görünüm kazandırılması kullanıcıların pek de memnun olmamasına neden oldu. Öyle ki Microsoft bu durumu göz önüne alarak Windows 9’la birlikte 8.1’de gördüğümüz yeni görünümü kullanıcılara sunacak.

Henüz net bir tarih belirtilmemiş olsa da bilgisayarlar için Windows 9’un 2015 Nisan ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fakat farklı kaynaklarda 2. ve 3. çeyrek arasında Windows 9’un kullanıcılara sunulacağı söyleniyor.

Windows 9 üzerine beklenen bir diğer durum ise işletim sisteminin yalnızca 64 bit olarak piyasaya sürüleceğidir. Yeni sürümde Phone ve RT uygulamalarının işletim sistemi ile uyumlu çalışacağı, Xbox uygulamalarının senkronize edilebileceği söylentiler arasında yer alıyor. Ayrıca üç boyutlu cihazlarda Kinect kontrolünün gelmesi de beklenmekte.

Windows 9 Teknik Özellikler, Fiyatı ve Çıkış Tarihi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Casual Club, Match And Talk Ve Bambado Üye Ol Türkiye de ki en ucuz Otomobiller Daktilonun İcadı ve Çeşitleri ELM Agent Nedir ? Ne işe yarar ? Twiends Twitter Takipçi Sayısını Arttırma Dünyanın En Büyük Teleskopu

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır