Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 9 Özellikleri – İnceleme

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Windows 9 Özellikleri – İnceleme
Windows 9 Özellikleri – İnceleme

Henüz hakkında resmi bir duyuru yapılmamış olsa da yayınlanan parça veriler ile Windows 9 hakkında bazı somut fikirler oluştu. Microsoft birkaç ay öncesine kadar efsane işletim sistemi XP’den desteğini çekmiş ve kaynaklarını yeni yatırım ve sistemlere harcayacağını söylemişti.

Bu yazımızda Windows 9 özellikleri, Windows 9 bilgileri, Windows 9 ne zaman çıkacak gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

windows 9 özellikleri

Henüz yeteri kadar yaygınlaşmayan ve oturmamış olan Windows 8 ile pek çok büyük değişikliğe imza atan Microsoft, Windows 9 ile çok daha fazla ses getirecek gibi görünüyor. Windows 8’le birlikte metro tasarıma geçen ve uyumlu tüm bilgisayarlarda dokunmatik özelliğini aktif eden Microsoft, çok daha düşük sistem gereksinimleri ile yüksek performans vaat etmekteydi.

Windows 8’de metro tasarım içerisinde sade ve yalın bir görünüme yer veren Microsoft, yine bu işletim sistemiyle birlikte geçmişini geride bırakarak logosundan kullandığı fontlara kadar pek çok özelliği değiştirmişti. Windows 9’la birlikte Microsoft’un bulut teknolojiyi daha etkin kullanılacağı, varsayılan tarayıcı olarak İE 11’in geleceği Skydrive ile işletim sistemine gerek duyulmadan bulut teknolojiden faydalanılabileceği söyleniyor.

Windows 8 Metro ara yüzünde karşılaşılan ve kullanıcılarda büyük sıkıntılar yaşatan ani değişimler ve her pencerede metro arayüze geçiş, Windows 9’la birlikte ortadan kalkacak. Kullanıcılar, daha gelişmiş bir denetim masası altında metro arayüze ilişkin tüm ayarları dilediği gibi ayarlayabilecek. İşletim sisteminin 2015 yılı son çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenmekte.

Windows 9 Özellikleri – İnceleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Teknoloji ile İngilizce Öğrenme Yöntemleri Divan Edebiyatı En İyi  Wireless Modem Marka ve Modelleri Casual Club, Match And Talk Ve Bambado Üye Ol İlaçlarınızı Taşımak için İlaç Kutusu Facebook’un İnsan Yaşamına Etkisi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır