Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır?
Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır?

Dokunmatik ekran teknolojisine sahip bilgisayarlarla birlikte daha farklı bir deneyim sunan Windows 8’in kullanıcı sayısı her geçen gün artıyor. Bu yazımızda Geçmiş sürümlere oranla pek çok yenilik ve özelliğe sahip olan Win 8’de dosya yedekleme hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

dosya yedekleme

Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır?

Pek çoğumuz kullandığımız bilgisayarlarda en azından bir kez işletim sisteminin çökmesi ile karşılaşmışızdır.  Kimi zaman hazırlıksız yakalandığımız bu durum pek çok verinin kaybolmasına ve ne yazık ki geri getirilememesine neden olmakta. Fakat yedekleme işlemi ile verilerimizi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı korumamız mümkün.

Microsoft 2012 Ekim ayında piyasaya sunduğu Windows 8 ile yedekleme konusunda kullanıcılara büyük bir kolaylık sağladı. Denetim Masası – Sistem ve Güvenlik – Dosya Geçmişi üzerinden ulaşılabilecek menüde dosya yedekleme konusunda seçebileceğiniz bazı özellikler bulunmakta.

Dosya Yedekleme

Yukarıda belirtmiş olduğumuz menüye ulaştığınızda yedekleme işleminin Windows tarafından değil de kullanıcı tarafından yapıldığını göreceksiniz. Bu durum yedeklerin mecburi olarak boyutu kadar bir flash ya da hariciye taşınmasını gerektirecektir. Fakat Windows 8’ de gelen bir diğer özellikle ağdaki diğer sürücülere de yedekleri almak mümkün.

Harici Bir Disk yada Sürücüye Yedekleme

Daha önce belirttiğimiz Sistem ve Güvenlik – Dosya Geçmişi menüsünde sürücüyü direk sabit bir disk üzerine yedekleyebilir ya da gelişmiş kısmında sürücü ekle menüsünde var olan sürücüleri tanıtarak da yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Dosya boyutuna göre işlem bir kaç dakika ile 15 dakika arasında tamamlanabilmekte.

Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İzmir / Çiğli Uluslararası Hava Gösterileri Resimler & Video 3D Araba Sürme Photoshop’ta Su Damlası Yapmak Hata ”Default Boot Device Missing or boot failed” Çözümü Akılcılığın Temeli : Bilim ve Teknoloji Nokia 1100 Rekor Kırıyor.

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır