Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 8’de Dokunmatik Ekran Nasıl Kapatılır

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 8’de Dokunmatik Ekran Nasıl Kapatılır
Windows 8’de Dokunmatik Ekran Nasıl Kapatılır

Microsoft’un en son çıkardığı işletim sistemi olan Windows 8, özellikleri ile kimi kullanıcıları memnun ederken bazılarında eski alışkanlıkları aratıyor. Bu özelliklerden birisi olan dokunmatik ekranın, nasıl kapatılacağı sorusuna bu yazımızda cevaplar bulabilirsiniz.

Yazımızda Windows 8 özellikleri, Windows 8’de dokunmatik kapatma, dokunmatik ekran nasıl kapatılır gibi konular hakkında bilgiler yer almaktadır.

dokunmatik ekran devre dışı bırakma

Windows 8’de Dokunmatik Ekran Kapamak

Windows 8, laptoplarda dokunmatik ekranın nasıl devre dışı bırakılacağı konusunda net bir bilgi vermedi. Fakat kullanıcıların birçoğu henüz alışamadıkları fakat faydalanmak istedikleri Windows 8’de dokunmatik ekranın nasıl kapatılacağını merak ediyor. Yazımızda bulunan küçük bir yöntem ile Windows 8’de dokunmatik ekranı kolay bir biçimde kapatabilirsiniz.

Dokunmatik Ekran Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

İlk olarak Charm menüsünü açın ve ara düğmesine tıklayın. Daha sonra aygıt yöneticisini aratın. Eğer ara kısmında aygıt yöneticisi yazdığınızda bir sonuca ulaşamazsanız ayarlar şeklinde yeni bir arama yapabilirsiniz.

İlk işlemi tamamladıktan sonra açılan pencerede insan arabirim aygıtları sekmesini bularak genişletin. Karşınıza çıkan ekranda HID uyumlu cihaz bölümünü gördükten sonra dokunmatik ekran açıklamasını bulunanları tek, tek kapatarak Windows 8’de dokunmatik ekranı devre dışı bırakabilirsiniz.

Dokunmatik ekranı devre dışı bıraktıktan sonra Mouse – klavye ikilisi ile işlemlerinize devam edebilirsiniz. Tekrar dokunmatik ekran özelliğini aktif etmek isterseniz, daha önce uyguladığınız işlemde kapattığınız sekmeyi aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Windows 8’de Dokunmatik Ekran Nasıl Kapatılır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Ani Zayıflama Diyeti WordPress Rastgele Yazı Windows 8’de Dokunmatik Ekran Nasıl Kapatılır Teknoloji  ve Toplumsal Gelişim Robotistan’a  Meraklı Yolculuk Facebook İçerikleri Nasıl Kaydedilir – Görüntülenir

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır