Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 8 Aktivasyon Sorunu Nasıl Çözülür?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Windows 8 Aktivasyon Sorunu Nasıl Çözülür?
Windows 8 Aktivasyon Sorunu Nasıl Çözülür?

Microsoft tarafından piyasaya sürülen her Windows sürümünde beşer karakterden oluşan ve beş grup içeren bir aktivasyon anahtarı bulunmaktadır. Bu anahtar, Windows sürümünün yasal yani lisanslı olduğunu ifade eder.

windows 8 aktif etme

Bu yazımızda Windows aktivasyon sorunu nasıl çözülür, Windows 8 aktivasyon sorunu, Windows 8 aktif etme gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Her yeni çıkan Windows sürümlerinde satın aldığınız sürümün yasal olduğunu ifade eden bir aktivasyon anahtarı yer almaktadır. Bir anlamda sürümün eşsiz bir kopya olduğunu gösteren bu anahtar olmadığı sürece sürümünüz sağlıklı çalışmayacak ve güncellemeleri alamayacaktır. Her ne kadar Windows tarafından sürümlerin beta hali ücretsiz paylaşılsa da orjinal bir sürüm olmadığı sürece tüm özelliklere ulaşmak mümkün olmayacaktır.

Windows 8 Aktivasyon Sorunu Nasıl Çözülür?

Fiziki ya da online şekilde satın aldığınız sürümde size sorunsuz bir şekilde kullanmanız için bir lisans anahtarı verilmektedir. Daha önceki Windows sürümlerinde zorunlu olan lisans anahtarı Windows 8 ve 8.1 ile ortadan kalkmıştır. Eğer Windows 8 ya da 8.1 yüklü bir bilgisayar aldıysanız, bilgisayar da bir lisans anahtarı olmaması sizi şaşırtmasın.

Yeni kurulum için lisans anahtarına ulaşmak amacıyla para harcamanıza gerek yok. Halen çalışır bir sürümde Produkey isimli program ile lisans anahtarınızı kolayca elde edebilirsiniz. Oldukça küçük boyutlara sahip olan bu program 32 – 64 bit sürümlerine uygun olarak tasarlanmış. Bu program aracılığıyla lisans anahtarını öğrenip saklamanız, kurulum sırasında sorun yaşamanızı önleyecektir.

Windows 8 Aktivasyon Sorunu Nasıl Çözülür? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tynt Kopyalanan İçeriğin Sonuna Otomatik Kaynak Eklemek Kayıt Tutmayan VPN Programları PC Kullanıcılarına Özel En Yararlı 10 Program Alexander Graham Bell Hayatı ve Çalışmaları Hangi Ekran Kartını Almalı – Ekran Kartı Rehberi Sağ Beyinli mi Sol beyinli misiniz Testi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır