Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 8.1’de Daha İyi Kullanım İçin Öneriler

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 8.1’de Daha İyi Kullanım İçin Öneriler
Windows 8.1’de Daha İyi Kullanım İçin Öneriler

Windows’un yeni işletim sistemlerinden olan Windows 8 ve 8.1 gelen güncellemelerle birlikte daha kullanışlı hale geldi. Daha önceki işletim sistemlerinden farklı olarak metro arayüz ile gelen Windows 8 hakkında daha iyi kullanım için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekiyor.

windows 8.1 detayları

Bu yazımızda Windows 8.1 öneriler, Windows 8.1 püf noktaları, Windows 8.1 detayları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Windows 8 üzerine gelen 8.1 güncellemesi ile bazı özellikler değişmiş durumda. Metro arayüz ile kullanıcıların kafasını karıştıran bazı teknik detaylar içeren 8.1 kullanımını iyileştirecek bazı önerileri sizlere sunmaya çalışacağız.

Windows 8.1 Daha İyi Kullanım İçin Öneriler

Windows 8.1’de kafa karıştıran konulardan ilki programların kaldırılması üzerinedir. Metro arayüzde menünün en üst kısmında yer alan program ve özellikler sekmesine tıklayın. Daha sonra geçmişte alışık olduğunuz denetim masası üzerinden Program Ekle / Kaldır’a tıklayarak istemediğiniz programları temizleyebilirsiniz. Eğer Metro arayüz üzerinde yer alan uygulamaları silmek istiyorsanız uygulamanın üzerine sağ tıklayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İkinci konu ise görev yöneticisi üzerine. Daha önce Ctrl + Alt + Del kombinasyonu ile açılan görev yöneticisi çok daha kompleks bir şekilde sunuluyor. Görev yöneticisine ulaşmak ve işlemler hakkında bilgi almak için sol alt köşeye sağ tıklayarak görev yöneticisine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca kafanıza takılan ve henüz alışamadığınız diğer tüm detaylara sol alt köşede yer alan gizli başlat menüsü aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Windows 8.1’de Daha İyi Kullanım İçin Öneriler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İnstagram’ın En Büyük Problemi Ne? CEO Açıkladı Kol Saatlerinizi Akıllı Saatlere Çevirin ! 3D Yazıcı ile Omurilik Nakli Adsense de İlk Ödeme Almak-Alacaklara Tavsiyeler Telefon Numarasından Ad Soyad Şehir Bulmak Louis Pasteur: Kuduz Aşısı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır