Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 8.1’de Aero Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Windows 8.1’de Aero Özelliği Nasıl Aktif Edilir?
Windows 8.1’de Aero Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Her ne kadar Windows 7 sonrasında Windows 8, yeteri kadar ilgi görmemiş olsa da getirdiği yenilikler ve farklı kullanım seçenekleri ile yeni bir dönemi başlattı. Yalnızca yazılımsal açıdan değil aynı zamanda görünüm açısından da ilgi uyandıran Windows 8.1 hakkında aşağıda bazı bilgiler yer almaktadır.

windows 8.1 aero özelliği

Bu yazımızda Windows 8.1 aero özelliği, Windows 8.1 görüntü değişiklikleri, Windows 8.1 aero açma gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Windows 8.1 Aero Özelliği Nasıl Aktif Edilir?

Hem görünüm hem de içerik açısından alışılmışın dışında yenilikler sunan Windows 8, henüz yeteri kadar benimsenmemiş olsa da önemli bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılmaktadır. Yeni sürümde Windows 7 ile birlikte kullanıcılara sunulan Aero gibi özellikler kullanımdan kaldırılırken iyi bir donanıma sahip bilgisayarda çok daha iyi görüntü kaliteleri elde edilebiliyor.

Her ne kadar Windows 8’le birlikte bu özellik kaldırılmış olsa da Aero özelliğini aktif etmek isteyen kullanıcılar, bilgisayarlarına bu özelliği yükleyebilir. Öncelikle bu işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka bir yedekleme işlemi yapmalı ve olası sorunları önlemelisiniz. Bu değişikliğin yalnızca Windows 8.1 kullanıcıları tarafından yapılabileceğini ve Windows 8’de henüz mümkün olmadığını unutmayın.

İlk olarak bu adrese girin ve dosyayı indirdikten sonra c:/Windows/Resources/Themes dizinine kopyalayın. Daha sonra masaüstüne dönerek sağ tıklayın ve kişiselleştir üzerinde karşınızda yer alan temayı aktif edin. Bu aktifleştirme işleminden sonra Windows 8.1 üzerinde aero özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Windows 8.1’de Aero Özelliği Nasıl Aktif Edilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Tycho Brahe Kimdir, Çalışmaları, Buluş ve İcatları Nelerdir Facebook Hesabını Silmek [ Geri Dönüşü Olmayan Bir yol ] Google Glass Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır? FaceBook’un Yeni Arayüzü Search Engine Optimisation– SEO Nikola Tesla kimdir, icatları nelerdir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır