Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 8.1 Update 1 Yenilikler – İnceleme

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 8.1 Update 1 Yenilikler – İnceleme
Windows 8.1 Update 1 Yenilikler – İnceleme

Windows’un büyük beklentilere sahip olan işletim sistemi Windows 8, 8.1’den sonra en önemli paket olan Update 1 ile büyük değişim yaşadı. Özellikle PC kullanıcıları için fare ve klavye ile kullanımda önemli yenilikler sunulurken, tabletler için henüz bir güncelleme bulunmuyor.

windows 8.1 update 1 özellikler

Bu yazımızda Windows 8.1 yenilikler, Windows 8.1 Update 1, Windows 8.1 Update 1 inceleme gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Windows 8.1 Update 1 Nedir? Nasıl İndirilir?

Windows 8.1 Update 1 paketini, hali hazırda kullanıcılar Windows Update –Güncelleme Merkezi üzerinden indirebilmekte. Henüz indirmemiş olan kullanıcılar Güncelleştirmeleri Denetle sekmesi ile güncel sürümü indirebilir. 64 bit için Update 1 paketinin boyutu ise 887 MB olarak görünüyor.

Not: Windows 8.1 Update 1 zorunlu güncelleştirmesini yüklemeniz durumunda ileride Microsoft tarafından yayınlanacak güncelleştirmeleri indiremeyeceksiniz.

Windows 8.1 Update 1 – Yenilikler

Gözümüze çarpan ilk yenilik sağ üst köşede yer alan butonlar oldu. Burada yer alan butonlar bilgisayarın daha hızlı kapatılmasını, uyku moduna alınmasını ya da yeniden başlatılmasını sağlıyor. Ayrıca yine bu bölgede yer alan arama çubuğu ile dosyalarınıza çok daha hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

İkinci yenilik ise uygulamaların görev çubuğuna sabitlenebilmesini içeriyor. Daha önceki Windows sürümlerinde sıkça kullandığımız bu özellik Update 1 ile Windows 8.1’e de ekleniyor. Uygulamaları görev çubuğuna sabitleyebilmek için uygulamanın üzerine sağ tıklayıp görev çubuğuna sabitle seçeneğini seçmeniz yeterli.

Update 1 ile gelen bir diğer yenilik ise fare ve klavye kullanımı üzerine olmuş. Eğer halen fare ve klavye kullanımına devam ediyorsanız giriş ekranı üzerinde sağ tıkladığınızda otomatik açılan işlev menüsü ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla dosya seçmek için CTRL – fare kombinasyonunu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Metro uygulamalara daha hızlı ulaşabilmek için arama kutucuğunu kullanmanız yeterli. Fakat Update 1 ile yapılan değişiklikte artık arama kutucuğundan uygulamalara ulaşmanız mümkün olmayacak.

Güncelleme ile kullanıcılar için sistem gereksinimleri aşağı çekilse de daha hızlı ve kaliteli bir deneyim için minimum 1 GB ram ve 16 GB depolama alanına ihtiyacınız olacak.

Windows 8.1 Update 1 Yenilikler – İnceleme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dünya’nın Manyetik Alanı Ne Kadar Sürede Değişiyor? Körler Rüya Görebilir mi? Su Geçirmeyen Klavyeler Araba Sileceği Nasıl İcat Edildi ? Ani Zayıflama Diyeti Instagram Videoları Nasıl İndirilir?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır