Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 7’den Windows 10’a Nasıl Geçiş Yapılır?

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 7’den Windows 10’a Nasıl Geçiş Yapılır?
Windows 7’den Windows 10’a Nasıl Geçiş Yapılır?

Windows 7’den Windows 10’a geçmek için kişilerin birçok haklı nedeni bulunmaktadır. Üstelik Microsoft tarafından yapılan açıklama sonucu kişilerin Windows 7 işletim sistemini tercih etmesi artık pek de mümkün olmuyor. Microsoft, geçtiğimiz yıllarda artık Windows 7 için destek sunmayacaklarını belirtmişti. Dolayısı ile bu yazımızda sizlere direkt olarak Windows 7’den Windows 10’a geçmeyi anlatacağız.

Windows 10’a Geçmek

Windows 10’a geçmek için öncelikle Microsoft resmî web sitesi üzerinden “Windows 10 Update Assistant” uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra sisteminizin Windows 10 için uyumlu olup olmadığını test etme aşaması başlıyor. Böylece Windows 10 sürümünü bilgisayarım kaldırır mı, kaldırmaz mı? Sorularına yanıt bulmuş oluyorsunuz. Uygulama içerisinde geçiş yapmanızı öneren bir bölüm de bulunmaktadır. Kendinize en uygun Microsoft’a ait işletim sisteminizi görebilirsiniz.

Gerekli Hazırlıkları Tamamlayın

Windows 7'den Windows 10'a Nasıl Geçiş Yapılır

Yukarıdaki program sayesinde Windows 10’u çalıştırabileceğinizi öğrendiyseniz yasal yollardan güncelleme işlemini devam ettirebilir, lisansınız orijinal ise kaybetmeden Windows 10 yükleyebilirsiniz. Eğer program size Windows 10 için uygun bir sistem olmadığını söylüyorsa ve siz yine de şansınızı denemek istiyorsanız yapacağınız işlemler çok basit. Elinize en az 8 GB olacak şekilde bir USB alın ve “Medya Oluşturma Aracı” yardımıyla USB’yi boot edin. Bilgisayarınızın Windows 10’u kaldırmama ihtimaline yönelik de mutlaka geri yükleme noktası oluşturmanızı tavsiye ederiz. Böylece Windows 8 veya 8.1 gibi daha düşük sürüm kurarak önemli dosyalarınızı kaybetmeden bilgisayar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ekleyen :Batuhan AkdenizTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Windows 7’den Windows 10’a Nasıl Geçiş Yapılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

F35 Türkiyede Yapılabilir. WordPress Sürümünü Saklamak veya Farklı göstermek Windows Yüklü Bilgisayar’da Klasör Rengi Değiştirme 2013 – 2014 Yılının En İlginç Buluşları İlk Bilim Kadınları Emniyet Kemerinin Önemini Anlatan Afişler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır