Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 7 Kullanıcıları için Faydalı İpuçları

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 7 Kullanıcıları için Faydalı İpuçları
Windows 7 Kullanıcıları için Faydalı İpuçları

Her ne kadar Windows XP ile aynı kaderi paylaşacak olsa da hali hazırda Windows sürümleri içerisinde en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi Windows 7’dir. 2015 yılı başında desteğin sonlandırılacağı açıklanan Windows 7 kullanıcılarına özel bazı ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz.

windows 7 kısayolları

Bu yazımızda Windows 7 ipuçları, Windows 7 kısayolları, Windows 7 faydalı öneriler hakkında bilgiler yer almaktadır.

Microsoft’un en çok kullanılan işletim sistemlerinden birisi olan Windows 7, kullanıcılar için kullanışlı pek çok kısayol içermektedir. Daha iyi bir Windows deneyimi ve işlemlerinizi daha hızlı halletmek için yazımızda yer alan önerilere mutlaka göz atmalısınız.

Windows 7 Kullanıcıları için Faydalı İpuçları

Öncelikle sık kullandığımız fakat pek farkında olmadığımız çift uygulama sekmesi, Shift + Yeni uygulama ile yeni bir pencere açılmasını sağlamaktadır. Aynı şekilde Shift + Ctrl tuşları da aynı işlevi görmekte.

Açık herhangi bir pencereyi en üst boyuta getirebilmek için Windows logo tuşu ve yukarı tuşuna aynı anda basmanız yeterli olacaktır. Yine Windows logo tuşu ile sağ ve sol yön tuşlarına basmanız pencerenin sağa ya da sola doğru büyümesini sağlayacaktır.

Sıklıkla klasör aramak için kullandığımız sağ üst köşede yer alan arama kutusunu internet üzerinde temin edebileceğiniz OSDX formatında ki dosyayı çalıştırarak, internet aramalarında da kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızda yaşadığınız fakat destek anlamında yeterince açıklayıcı olamadığınız sorunlar için Sorun Adımları Kaydedicisini açın ve Kayıt tuşuna basarak kaydedin.

Windows 7 Kullanıcıları için Faydalı İpuçları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

TeknoAlem yeni yüzüyle yayımda ! Özel Altus Bulaşık Makinesi Servisi 7/24 Hizmetinizde! Yürürken şarj edin Japon Robotları Dövüşüyor Moda Hakkında Aradığınız Herşey DekorVİTRİN’de Web Siteleri için Küçük Animasyonlar Abowman

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır