Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 7 Gizli Klasör Oluşturma

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 7 Gizli Klasör Oluşturma
Windows 7 Gizli Klasör Oluşturma

Birçok bilgisayar kullanıcısı aynı ortamda bir bilgisayar kullanmanın rahatsızlığını yaşamakta. Tek bilgisayarı pek çok kişinin paylaşması verilen gizli tutulamaması ya da sürekli olarak taşınmasına neden oluyor. Windows 7 kullanıcıları için gizli klasör oluşturarak bu sorun kısa sürede çözülebilmekte.

Bu yazımızda Windows 7 gizli klasör oluşturma, windows 7 dosyaları gizleme konusu hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

gizli klasör oluşturma

İlk olarak masaüstünde sağ tıklayarak yeni bir klasör yaratın. Klasöre herhangi bir isim vermeden üzerine sağ tıklayın ve özellikleri açın. Karşınıza çıkan pencerede özelleştire tıklayarak “klasör simgesi değiştir” seçeneğini açın. Burada herhangi bir simge yerine boşluk olarak görünen bir simgeye tıklayın ve işlemi uygulayın.

İkinci aşamada başlat simgesine tıklayın ve arama kutusuna “karakter eşlem” yazarak çıkan sonucu açın. Burada daha önceki işlemde olduğu gibi karakter yerine boşluk olarak görünen bir karaktere çift tıklayın ve “seçilen karakter”e taşınmasını sağlayın. Buradan kopyalacağınız “boşluk” belirtecini biraz sonra kullanacağız.

Üçüncü aşamada oluşturduğunuz klasöre gelin ve sağ tıklayarak “yeniden adlandır” deyin. Daha önce boşluk olarak kopyaladığınız karakteri isim verme alanına “CTRL + V” komutu ile yapıştırın. Bu işlem sonunda klasörünüz boş bir şekilde şeffaf görünüme sahip olacaktır.

Not: Klasör şeffaf bir görünüme sahip olsa da rastgele bir imleç hareketi ile ortaya çıkabilir. Bu sorunu önlemek için klasörünüzü bir gaddet’ın arkadasına saklayabilir ya da başka bir yere taşıyabilirsiniz. Bu sayede şifrelemeye ihtiyaç duymadan basit bir şekilde gizli klasör oluşturabileceksiniz.

Windows 7 Gizli Klasör Oluşturma - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yasaklı Engelli sitelere Hızlı Olarak Girmek ( Security KISS ) Antalya’da Jaws Görüldü Aselsan’ın Robot Komandosu İzci Zararlı Yazılım Keylogger lara Karşı AntiLogger Graffiti Yazı Şekilleri [ Graffiti Font ] TrekStor Mp4 ve Ürünleri – I beat Move

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır