Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 10 Yüklemeden Önce Bunlara Dikkat Edin

Ana Sayfa » Havadan Sudan » Windows 10 Yüklemeden Önce Bunlara Dikkat Edin
Windows 10 Yüklemeden Önce Bunlara Dikkat Edin

Microsoft tarafından geçtiğimiz haftalarda kullanıcılara sunulan Windows 10 teknik önizleme sürümü, henüz kararlı ve sorunsuz işleyen bir işletim sistemi olmasa da pek çok kullanıcı tarafından denenmek üzere bekliyor. Birçok hatanın olması muhtemel olan Windows 10, bir işletim sisteminde olan özelliklerin tümünü de içermiyor.

windows 10 rehberi

Bu yazımızda Windows 10 rehberi, Windows 10 kurulumu, Windows 10 bilinmesi gerekenler gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Windows 10 henüz kararlı bir sürüme sahip olmadığı için ikinci bir bilgisayarı olmayan kişiler tarafından yüklenmemelidir. Final sürümü hakkında yeterli bilgi olmaması nedeniyle tek bilgisayar üzerinde tüm verilerini depolayan kullanıcılar Windows 10 beta sürümünde pek çok olası sorun ile karşılaşabilir. Bu anlamda önlem alan Microsoft, Windows 10’da yaşanabilecek olası sorunları üzerinden atmak için kullanıcılara Windows Insider Programına kayıt olma zorunluluğu getiriyor.

Dört GB’lık ISO dosyası ile indirilen Windows 10, herkes için ortak bir anahtara sahip. (NKJFK-GPHP7-G8C3J-P6JXR-HQRJR) 15 Nisan 2015 tarihine kadar indirme imkanı bulacağınız Windows 10, bu tarihten sonra gönderilecek uyarı ile yüklenemeyecek. Windows 8.1 sürümüne sahip bilgisayarınızda doğrudan Windows 10 setup dosyasını çalıştırarak kurulum yapmanız mümkün. Ayrıca Windows 7 ve sonraki işletim sistemine sahip olan kişilerin ayarlarını koruması da mümkün. Fakat önceki sürümler için temiz bir kurulum yapmanız gerekiyor.

Windows 8.1’i çalıştıran bir bilgisayar üzerinde rahatlıkla kullanılabilecek Windows 10, henüz dokunmatik özelliklerinin bir kısmı tanımlanmadığı için tam bir performans sunamıyor.

Windows 10 Yüklemeden Önce Bunlara Dikkat Edin - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Yandex.Disk ve Özellikleri Web Sitenizdeki Resimlerin Kullanımını Engellemek Türkiye’de Siber Güvenlik İçin İlk Adım Atılıyor PlayStation 4’ün Çıkış Tarihi Açıklandı Adsl Kota Neden Aşıyor ? Internet Explorer Webmaster Toolbar

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır