Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 10 Sürümü Öğrenme – Saat ve Tarih Değiştirme

Ana Sayfa » Bilgisayar » Windows 10 Sürümü Öğrenme – Saat ve Tarih Değiştirme
Windows 10 Sürümü Öğrenme – Saat ve Tarih Değiştirme

Microsoft’un geride bıraktığımız Temmuz ayının 29’unda piyasaya sürdüğü en yeni Windows işletim sistemi olan Windows 10 ile büyük takdir topladı. Windows’u baştan tasarlayan Microsoft, Windows 10 ile iddialı bir çıkış yaptı. Çıkışının üzerinden birkaç ay geçmiş olmasına rağmen milyonlarca cihaza kurulan Windows 10 her geçen gün popülaritesini arttırıyor. Düzenli aralıklarla Windows 10u güncelleyen Microsoft hemen hemen her gün yeni bir Windows 10 güncellemesi sunuyor. Microsoft düzenli aralıklarla sunduğu bu güncellemeler ile Windows 10daki hatalarda düzeltmeler ve performansta iyileştirmeler yapıyor. İlk çıkış yaptığı döneme kıyasla büyük gelişme sağlayan Windows 10 şu anda gayet stabil çalışan, ara yüzü ile kullanıcıları kendine çeken ve performansı ile göz dolduran bir işletim sistemi durumunda.

windows 10 teknik özellikleri

Windows 10u tüm gücüyle geliştirmeye devam eden Microsoft kullanıcılara mükemmel işletim sistemini her yönüyle sunmak için çaba sarf etmeye devam ediyor. Microsoft güncellemeler ile Windows 10un her bir sürümüne bir Yapım numarası veriyor. Her yeni güncellemede sürüm numarası değişen Windows 10da sürüm numaranızı nasıl öğreneceğinizi bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Oldukça kolay bir yöntem sayesinde sürüm numaranızı öğrenebilirsiniz.

Windows 10 Sürüm Numarası Nasıl Öğrenilir?

  1. Windows logo tuşu + R tuşuna aynı anda basarak Çalıştır penceresini açın.
  2. Bu pencereye “winver” yazın ve Enter tuşu veya Tamam butonuna basın.windows-10-surum-numarasi-nasil-ogrenilir
  3. Karşınıza gelen pencerede Windows Yapım Numarası yazacaktır.

Windows 10un yayınlanması ile birlikte kullanıcılar Windows 7 ve Windows 8.1 işletim sistemlerini ücretsiz olarak Windows 10a yükseltme fırsatından yaralanma fırsatını kaçırmadılar ve günümüzde milyonlarca Windows 10 kullanıcısı bulunuyor. Yayınladığı bir güncelleme ile Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarını bilgisayarını Windows 10a yükseltmeleri konusunda bir uyarı ile karşılayan Microsoft, amacına ulaşmış görünüyor. Bir önceki yazımızda bu windows 10 uyarılarını kapatma konusunda size yardımcı olacak GWX Stopper programını tanıtmıştık. Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarının önceki yazımızı okumalarını şiddetle tavsiye ederiz.

Windows 10da Saat ve Tarih Nasıl Gizlenir?

  1. Tarih ve Saate sağ tıklayın.
  2. Bildirim simgelerini özelleştir seçeneğine tıklayın.
  3. Sistem simgelerini aç veya kapat yazısına tıklayın.
  4. Saat seçeneğinin karşısındaki açma kapama butonu ile tarih ve saati açabilir veya gizleyebilirsiniz.

Windows 10 Sürümü Öğrenme – Saat ve Tarih Değiştirme - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

TOR Browser Nasıl Kullanılır? Klavye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, Nasıl Bir Klavye Alınmalı? Kar Neden Beyaz Renklidir ? İnternette Nasıl Güvenli Alışveriş Yapılır Windows 9 Özellikleri – İnceleme WhatsApp Telegram’a savaş açtı !

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır