Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Windows 10 Özellikleri – Gereksinimler

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Windows 10 Özellikleri – Gereksinimler
Windows 10 Özellikleri – Gereksinimler

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ve özellikle Windows 9’u bekleyen kullanıcıları büyük bir şaşkınlığa uğratan Microsoft, Windows 10’la birlikte pek çok yeni özellik sunarken, Windows 8’de alınan tepkileri de göz önünde bulundurarak bazı değişikliklere gidiyor.

windows 10 teknik özellikleri

Bu yazımızda Windows 10 özellikleri, Windows 10 sistem gereksinimleri, Windows 10 teknik detaylar hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Uzun bir süredir Windows 9’un tanıtımını bekleyen kullanıcılar Microsoft’tan gelen şaşırtıcı hamle ile Windows 10’la tanıştı. Bu kararda doğrulanamayan bazı bilgiler etkili olmuş gibi görünse de Microsoft’un, Windows 8 ile yeni işletim sistemi arasında ki farkları vurgulamak amacıyla böyle bir seçim yaptığı söyleniyor.

Henüz doğrulanamamış olsa da Windows 9’un özellikle isim açısından teknik bir sorun yarattığı ve bu nedenle tercih edilmediği söylenmekte.

Windows 10 Özellikleri – Teknik Detaylar

Windows 8’ile değişen ve daha çok dokunmatik ekrana sahip kullanıcılar için ilgi uyandıran menüler ve başlat menüsü, Windows 10 ile birlikte bir adım geriye giderek, klasik arayüze yakınlaşıyor. Yeni işletim sisteminde özellikle dokunmatik ekrana sahip olmayan ve mause ile kullanımda sıkıntı yaratan modern arayüz yerine daha kullanıcı odaklı olan başlat menüsü tercih edilmiş gibi görünüyor.

Windows 10 ile birlikte, Windows 8’de sunulan kutucuklar yanında eski sürümlerde yer alan başlat menüsü birleştirilmiş durumda. Ancak 8’den farklı olarak kutucuklar, başlat menüsünün hemen yanında yer almakta. Yine lokal ve web üzerinde arama imkanı sunan ara kutucuğu Windows 10’la birlikte tekrar başlat menüsüne dönüyor. Buna ek olarak Windows 8’de zorunlu tutulan tam ekran kullanımı, Windows 10 ile birlikte tamamen kullanıcının tercihine bırakılıyor.

Birkaç gün önce sunulan test sürümü dışında Final sürümünün 2015 yılı ortalarında sunulması bekleniyor.

Windows 10 Özellikleri – Gereksinimler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

E-Book Reader Nedir Hangi Reader Tercih Edilmelidir? “www” Nedir? Hala daha kullandığımız antik Yunan icatları Forex USB Bellekler Ne Kadar Güvenli Chevrolet Camaro ve Resimleri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır