Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Wi-Fi Şifreleriniz Google’da

Ana Sayfa » İnternet » Wi-Fi Şifreleriniz Google’da
Wi-Fi Şifreleriniz Google’da

Sifre-unutmamak-icin-yontem

 

Cep telefonunuz veya tabletiniz var ve wi-fi mi kullanıyorsunuz ? Cevabınız evet ise bu yazımız sizi ilgilendiriyor.

Android işletim sistemli tablet veya telefonlarınızda wi-fi ile internet bağlantısı sağladıktan sonra kablosuz internet şifresi Google ile otomatik olarak paylaşılıyor.İnternete bağlanmanız için bu şartı kabul etmiş oluyorsunuz.

Kablosuz internet ağına bağlanırken tekrar tekrar şifre girmemek için şiifreyi anımsa seçeneğini kullanıyoruz ve kablosuz internet şifresi Google sunucularına kaydediliyor.Bağlantı kurmak için tıkladığınızda şifreniz tekrar gönderiliyor.

 

Bu durumun güvenlik problemi oluşturup oluşturmayacağı konusunda yorumumuz kablosuz ağınızı gören şahıslara ulaşmadıktan sonra problem olmayacağı yönünde.Wi-fi şifrenizi  farklı konumda bulunan insanların bilmesi size zarar verebileceği anlamına gelmiyor.

Fakat istenildiğinde ulaşılması mümkün olursa belirli uygulamalar yazılabilir ve insanlar çevredeki en uygun kablosuz ağ taramasını yapıp sizin şifrenizle bağlanabilir.Bu ihtimalin derecesini bilmemiz için Google’un bu bilgileri nasıl sakladığını ve ne gibi güvenlik önlemleri aldığnı bilmemiz gerekiyor.

Wi-Fi Şifreleriniz Google’da - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Adsl Kota Takip Programı Cinsiyeti Belirleyen Genler Html Renk Kodunu Öğrenmek Birbirinden Şık Mutfaklar Enfesdekor.com’da Sizlerle! PS5 Ne Zaman Çıkıyor? Fiyatı Ne Olacak? Otobüsbiletiara.com Balıkesir Bileti için

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır