Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Wi-Fi Hızlandırma Yöntemi – Nasıl Hızlandırılır?

Ana Sayfa » İnternet » Wi-Fi Hızlandırma Yöntemi – Nasıl Hızlandırılır?
Wi-Fi Hızlandırma Yöntemi – Nasıl Hızlandırılır?

Bugünün Wi-Fi ağları hiç olmadığı kadar güçlü olsa da, yine de zayıf veya ölü sinyallerle karşılaşmak mümkün. Bu pek çoğumuzun başına gelse de, çeşit işlemler yaparak Wi-Fi hızınızda değişiklik yapmanız mümkün.

Öncelikle Microsoft Store üzerinden Wi-Fi Analyzer adlı programı indirin. Ardından açın ve seçenekler arasında varsa Türkiye’yi, yoksa Avrupa bölgesini seçin. Öncelikle Wi-Fi Analyzer, Connected sekmesinin altında ilk olarak sizin yerel ağ bağlantısı ayarlarınızı kontrol edecek. Bunu yapma amacı ise ağ gücünüzü tespit etmek, ağınıza karışan başka sinyaller olup olmadığını kontrol etmek.

Analiz işlemi tamamlanınca, dBm  rakamının altında bir ‘yıldız’ işareti olacak. Eğer yıldızın rengi turuncuya dönerse, sinyal zayıf demektir ve yapmanız gereken, performansı artırmak için kanal değiştirmek. Analyze kısmına girerek, burada sinyal seviyesi en güçlü kanallara bakın. En yüksek yıldızlı kanalı aldıktan sonra, modeminizin ayarlar kısmında kanal değiştirme kısmına gelin, kanalı seçin ve ardından kaydet-save tuşuna basın.

Daha sonra Wi-Fi Analyzer’a geri dönün ve sinyal gücünüze bakın. Bakalım kanal değişikliği fark yarattı mı? Eğer işler daha kötüye giderse veya değişim olmazsa, eski kanalınıza geri dönmeyi veya yeni bir kanal seçmeyi tercih edin. Eğer dual-band bir modeminiz varsa da bağlantınızı 5GHz olarak değiştirmeyi deneyin.

Wi-Fi Hızlandırma Yöntemi – Nasıl Hızlandırılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Hakan T.24 Ocak 2017

Bu yöntemi denicem. Çok sıkıntı yaşıyorum kotamın yenilenmesi halinde bile wifi olarak kullandığım internetiğimde ara ara kopmalar ve yavaşlama problemlerim var saolun

berkan hakkı24 Ocak 2017

hemen deniyorum üstadım. Eğer söylediğin kadarsa büyük dua alacaksın benden. Sıkı takipçinim

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

TEOG Hazırlıkta İnternetin Kullanılması Uzaktan Kumandalı Araç Anahtarınızı Aracınızda Kilitli Unutursanız. 4K Televizyon Önerileri – En iyi 4K Televizyon Modelleri Windows 7’den Windows 10’a Nasıl Geçiş Yapılır? TeknoAlem.Org William Gilbert ve İcadı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır