Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

WhatsApp’ta hareketli GIF nasıl gönderilir?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » WhatsApp’ta hareketli GIF nasıl gönderilir?
WhatsApp’ta hareketli GIF nasıl gönderilir?

Hem iOS, hem de Android uygulamasını güncelleyen WhatsApp‘a merakla beklenen hareketli GIF gönderme özelliği de eklendi. Artık duygularınızı karşı tarafa daha iyi aktarmak ve mesajlaşmalarınızı daha eğlenceli kılmak için GIF gönderebilmeniz mümkün. Peki, bunu nasıl yapabileceğinizi biliyor musunuz?

GIF göndermek için iOS tarafında yapmanız gereken şey çok basit. Yalnızca + işaretine basarak fotoğraf ve video kütüphanesini seçmeniz yeterli. Daha sonra 6 saniye kadar olan herhangi bir video dosyasını alıcıya GIF formatında gönderebilirsiniz.

Giphy isimli GIF kütüphanesinden arama yapabilmeniz de yine iOS kullanıcısı olarak imkânlarınız arasında. Henüz Android’e gelmeyen bu özellik sayesinde herhangi bir anahtar kelimeyi yazarak var olan yüzlerce GIF arasından dilediğinizi seçebilmeniz mümkün. Ancak bunun için GIPHY Keys isimli uygulamayı App Store‘dan indirmeniz gerekiyor. Uygulamayı kurduktan sonra Ayarlar > Genel > Klavye bölümünü açıp yeni bir klavye ekleyin. Burada açılan listede GIPHY Keys‘i göreceksiniz. Üzerine dokunun ve tam erişim izni verin. Hepsi bu kadar!

Android için WhatsApp’tan GIF gönderme

Henüz GIPHY kütüphanesi desteğine kavuşmayan Android kullanıcıları, diğer iOS kullanıcılarından GIF dosyalarını alıp sorunsuz oynatabiliyorlar. Ancak kendiniz karşı tarafa GIF göndermek istiyorsanız, ilgili dosyaları telefonunuzun hafızasına indirmeniz gerekiyor. Play Store‘dan GIPHY uygulamasını indirerek telefona kaydettikten sonra fotoğraf gönderir gibi GIF dosyalarını ekleyip arkadaşlarınızla paylaşmaya başlayabilirsiniz. Yakın tarihte iOS’ta olduğu gibi GIF arama özelliğinin de Android’e gelmesi bekleniyor.

WhatsApp’ta hareketli GIF nasıl gönderilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Foursquare’da Swarm Dönemi En ünlü Türk bilim adamları Emlak Sektöründe İnternet Kullanımı Dünya’nın 7 ( Yedi ) Harikası Hakkında Yılbaşı Hediyeleri Nasıl Seçilmelidir? Hayatımızı Değiştiren 10 icat

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır