Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

WhatsApp’a yeni rakip. Telegram ile sohbete farklı bir boyut katın.

Ana Sayfa » Cep Telefonu » WhatsApp’a yeni rakip. Telegram ile sohbete farklı bir boyut katın.
WhatsApp’a yeni rakip. Telegram ile sohbete farklı bir boyut katın.

Son dönemde akıllı telefon kullanan hemen, hemen herkesin vazgeçilmezi olan whatsapp 400 milyon kullanıcısı ile her geçen gün büyümeye devam ediyor. Line, viber, wechat gibi birçok rakip uygulamaya karşın liderliği kimseye bırakmayan whatsapp’a yeni bir rakip daha geldi.

telegram-uygulaması

Bu yazımızda sohbet uygulamaları, chat uygulamaları, telegram uygulama gibi konular hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Telegram nedir? Özellikleri nelerdir?

Henüz whatsapp’a dişli bir rakip çıkmamış olsa da Telegram, farklı özellikleri ile ilgi çekiyor. Öyle ki kullanıcıların deneyimine sunulan Telegram ilk gün içerisinde bir milyonluk indirme rakamına ulaştı.

Kullanıcılar tarafından belirtilen yorumlara göre Telegramın oldukça hızlı bir uygulama olduğu söyleniyor. Diğer birçok uygulamaya göre yine Telegramın siber tehditlere karşı güvenli olduğu  ve medya boyutunda herhangi bir sınırlama bulunmadığı belirtiliyor.

Uygulamanın diğer önemli özelliklerine göz atmak gerekirse;

200 kişiye kadar grup sohbet imkanı, 1 GB boyuta kadar video paylaşımı, birden fazla fotoğraf gönderimi ve anlık medya paylaşımı Telegramın önemli özellikleri arasında yer alıyor.

Uygulamanın diğer can alıcı özelliği ise gizlilik üzerine. Telegram yalnızca iki cihaz arasında alıcı ve göndericinin görebileceği şekilde uçtan uca şifreleme özelliği kullanmakta. Sohbetin sunucularda tutulmadığı uygulamada belirlediğiniz aralıklar ile sohbet günlüklerinin temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

WhatsApp’a yeni rakip. Telegram ile sohbete farklı bir boyut katın. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Öss Sonuçları Missing link found Google Logosu Vaillant Servis Merkezi Hakkında Merak Ettikleriniz Geleceğe Yön Verecek Beş Büyük Ürün – İnceleme Forward Nedir ? Forward Mailin Zararları Renklerin İnsanlara Psikolojik Etkileri

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır