Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

WhatsApp’ta mesajlar, fotoğraf ve videolar nasıl yedeklenir?

Ana Sayfa » Cep Telefonu » WhatsApp’ta mesajlar, fotoğraf ve videolar nasıl yedeklenir?
WhatsApp’ta mesajlar, fotoğraf ve videolar nasıl yedeklenir?

İnternet üzerinden arkadaşlarınızla ücretsiz olarak yazışma ve konuşma imkânı sunan WhatsApp, geçtiğimiz aylarda görüntülü arama özelliğine de kavuştu. Facebook tarafından satın alındıktan sonra hızla gelişimini sürdüren ve kullanıcı odaklı iyileştirmeler yapmaya devam eden WhatsApp, telefonu bozulan veya bir üst model telefona terfi edenler için verileri yedekleme imkânı da sunuyor. Aşağıda yer alan önergeler sayesinde sizler de WhatsApp’taki tüm yazışmalarınızı bulut sistemlerinde saklayabilir, dilediğiniz zaman geri indirebilirsiniz.

Android’de mesajları yedekleme

Google tarafından geliştirilen Android işletim sistemindeki WhatsApp uygulaması, verileri depolamak için Google Drive’i kullanır. Gerekli ayarlamaları yaptığınız takdirde haftalık veya günlük aralıklarla tüm verilerinizin Google Drive’da saklanmasını sağlayabilmeniz mümkündür.

Bunun için yapmanız gereken şey ise çok basit. WhatsApp’ın sağ üst köşesindeki üst üste dizilen üç nokta şeklindeki butona basarak Ayarlar’ı açın. Ardından Sohbetler > Sohbet yedeği bölümüne gelin ve yeşil renkli Yedekle yazısına okunun. Aynı bölümden günlük, haftalık ve aylık otomatik yedekleme ayarlarını da yapabilirsiniz.

iPhone’da WhatsApp mesajlarını yedekleme

iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızda WhatsApp mesajlarını yedeklemenin birçok yolu var, fakat bunun en basit yöntemi Apple’ın bulut depolama servisi iCloud’u kullanmak.

WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra sırasıyla Ayarlar > Sohbetler ve Aramalar > Sohbet Yedeği > Şimdi Yedekle adımlarını takip ederek tüm fotoğraf, mesaj ve videolarınızı iCloud’a yedekleyebilirsiniz. Daha sonra başka bir iPhone cihazında aynı iCloud hesabıyla oturum açarak yedeklerinizi geri yükleyebilmeniz mümkündür.

WhatsApp’ta mesajlar, fotoğraf ve videolar nasıl yedeklenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyanın en sıradışı uçak yolculukları Bitkisel Hormonlar [ Sunum ] Detaylı Anlatım Slayt Bilgisayarınızı Wi-Fi Router Olarak Kullanın Forex Çözüm : Bu Dosyada Değişiklik yapabilmeniz İçin Administrators Size İzin Vermelidir. Türkiyede Kullanılan 3 Büyük Arama Motoru

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır