Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Whatsapp Mavi Tık Özelliği Nasıl İptal Edilir?

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Whatsapp Mavi Tık Özelliği Nasıl İptal Edilir?
Whatsapp Mavi Tık Özelliği Nasıl İptal Edilir?

Whatsapp tarafından yapılan son güncellemeyle birlikte, gönderilen mesajlar ve iletim bilgilerinde bazı değişiklikler yapıldı. Daha önce iletim mesajı için tek tık, ulaştırma mesajı içinse iki tık aynı tonlarda görülürken yeni güncelleme ile okunan mesajlar mavi çift tık ile görülecek.

Bu yazımızda Whatsapp mavi tık özelliği nasıl iptal edilir, Whatsapp mavi çift tık kapatma, Whatsapp güncelleme ayarları gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

whatsapp çift mavi tık iptal etme

Son günlerde oldukça sık dile getirilen Whatsapp güncellemesi, gelen değişiklikle birlikte “yuva yıkacak” özellik olarak tanımlanıyor. Pek çok kullanıcı için rahatsız edici olan bu durum kullanıcıların gönderdiği mesajların, karşı tarafta gerçekten okunup okunmadığını net olarak gösterecek. Daha önce tek tık ile iletim çift tık ile ulaştırma bilgisini gösteren Whatsapp, yeni güncellemesiyle artık okundu bilgilerini de sunacak.

Oldukça geniş bir kitleyi rahatsız eden bu değişiklik kullanıcıları farklı alternatiflere yönlendirirken, Whatsapp üzerinde mavi tık özelliğinden kurtulma yollarını da araştırmaya sevk etti.

Mavi Çift Tık Özelliği Nasıl İptal Edilir

Whatsapp üzerinde henüz bu özelliği devre dışı bırakacağınız bir yöntem bulunamadı. Fakat bazı uygulamalar ile karşı tarafın mesajları okuduğunuzu görmesini engelleme şansınız bulunuyor. Android ya da İOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda mesaj geldikten sonra telefonunuzu uçak moduna alın ve Whatsapp’a girerek gelen mesajı okuduktan sonra silin. Bu yöntem ile karşı tarafın mesajını okuduğunuzu anlaması pek mümkün olmasa da daha kalıcı yöntemler üzerinde araştırmalar devam ediyor.

Whatsapp Mavi Tık Özelliği Nasıl İptal Edilir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Whatsapp Mavi Tık Özelliği Nasıl İptal Edilir? Dünyada Bulunan Bilim Merkezleri Uçağa Binmeden Önce Yenilmemesi Gereken Besinler Facebook Hesap Güvenliği Nasıl Artırılır? Havai Fişek icadı , Çeşitleri ve Fiyatları Yara Bandı Kim Tarafından Nasıl İcat Edildi.

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır