Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Web sitesine flash animasyonlar eklemek ve çalıştırmak

Ana Sayfa » Webmaster » Web sitesine flash animasyonlar eklemek ve çalıştırmak
Web sitesine flash animasyonlar eklemek ve çalıştırmak

Flashda yaptığımız veya internette bulduğumuz flash animasyonları web sitemize eklemek için aşağıdaki kodlardan yararlanacağız.

<object classid=”clsid:D27CDB6E-AE6D-11cf-96B8-444553540000″ codebase=”http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/ swflash.cab#version=7,0,19,0″ width=”766″ height=”345″>
<param name=”movie” value=”images/flash.swf” />
<param name=”quality” value=”high” />
<embed src=”images/flash.swf” quality=”high” pluginspage=”http://www.macromedia.com/go/getflashplayer” type=”application/x-shockwave-flash” width=”766″ height=”345″></embed>
</object>

Yukarıdaki kodu sayfamızın istediğimiz yerindeki bir tabloya veya div e ekledikten sonra dikkat etmemiz gereken bir kaç yer var.

1. <param name=”movie” value=”images/flash.swf” /> Koyu yazılan yere Flash animasyonun fiziksel yolu gelecek.Örneğin flash images klasörünün içindeyse images/flash.swf şeklinde.

2.<embed src=“images/flash.swf” quality=”high” pluginspage=”http://www.macromedia.com/go/getflashplayer” type=”application/x-shockwave-flash” width=”766″ height=”345″> İlk koyu yazılan yere yukarda anlattığımın aynısını uygulamanız gerekir.İkinci koyu yazılan yer de animasyonun boyunu ve enini gösterir.

Eğerki DREAMVEAWER gibi bir program kullanıyorsanız bunların hiçbirini yapmanız gerekmez.En üstteki menüden şu yolu takip etmeniz yeterlidir.

Insert >> Media >> Flash

Yada Flash animasyonu istediğiniz bir tablonun veya div in içine sürükleyip bırakırsanızda aynı işlem gerçekleşir.

Daha detaylı bilgi için buraya

Web sitesine flash animasyonlar eklemek ve çalıştırmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

doğukan20 Eylül 2011

ben bu dediğini yapıyorum dw ye flash animasyonu getiriyorum fakar geldiğinde bembeyaz gözüküyo animasyonum gözükmüyo acaba neden cevap yazarsan buraya veya mail adresime sevinirim şimdiden teşekkürler

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Maden Kazaları Nasıl Azaltılır? Maden Kazaları ve ILO Sözleşmesi – inceleme Windows 8’de Dosya Yedekleme Nasıl Yapılır? Android’de reklamlar nasıl engellenir? 3D Yazıcı ile Omurilik Nakli John Dalton Atom Teorisi Dünya’nın Manyetik Alanı Ne Kadar Sürede Değişiyor?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır