Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Vucut Geliştirmek veya Kas Yapmak

Ana Sayfa » Makalelerimiz » Vucut Geliştirmek veya Kas Yapmak
Vucut Geliştirmek veya Kas Yapmak

Genellikle insanlar kaslı vucutlardan hoşlanır ve herkes kaslı bir vucuda imrenir. Bu Kaslı insanlar genelde Televizyonlarda , dergilerde veya filmlerde karşımıza çıkar. Vucutlu kendine güvenen erkekler, diğer erkeklere göre daha çok sevilir ve istenir. Özellikle insanlar  etkileyici vücutlardan öylesine etkilenir ki, kendi yetenek ve özsaygılarını suçlarlar. Bazıları ise  da bu  figürlerin Allah  tarafından ödüllendirilmiş yaratılmış özel  insanlar olduğunu ve çalışarak bu hale gelinemeyeceğini düşünür.

Tabiki Gerçek bu değildir. Düzgün ve kaslı bir vücut, düzenli egzersizin, uygun bir diyetin, doğru dinlenmenin ve tabi ki azmin sonucudur. Eğer biraz çaba harcarsa, bir insan görünüşünü rahatlıkla geliştirebilir. Ve şu açıktır ki, vücudundaki bu küçük değişimlerle insan özsaygısını ve gururunu geri kazanır. Hatta içindeki güzelliği daha iyi hisseder ve bu duygular doğal olarak dışa vurur. Bu yüzden kendine bakıp özsaygı ve ihtişam için gerekli olan dokunuşu yapmak gerekir.

En önemli gerçek şu ki, bir insan kaslı bir vücut ve erkeksi bir görünümle görünüşünü geliştirebilir. Daha da ötesinde, başkalarının da size gıptayla bakacağına şüphe yok. Böylece insan fiziksel olarak kendini daha iyi hisseder ve bu insanın psikolojisini etkiler kendine güvenini ve rahat davranmasını sağlar.Uzun yaşamaları ise ayrı bir özellik.

Hiçbir zaman başlamak için çok geç değildir. Eğer bir insan düzenli olarak egzersiz yapmıyorsa, başlamayı daha fazla ertelememeli. İhtiyacı olan tek şey başlamak ve başladığında görecektir ki, bu gerçekten zevkli ve eğlencelidir, ve aslında uzun süredir aradığı şey budur.

Örneğin : Yatmadan önce 40 şınav çekmek hem daha erken uyumanızı hemde kaslarınızı geliştirmenize  yardımcı olur. Deniyorum ve Etkisini hissediyorum.

Öncelikle, yaşam stilini kuralsızdan sağlıklıya çevirmek gerekir. Sonraki adımda ağırlık kaldırma metodunda bir uzmana gitmek gerekir. Bu adımı bir spor salonunda, bir uzmanın gözetimi altında yapmak en iyisidir. Özel aletleri, makineleri ve ortamı orada rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca dambıl, barbıl, atlama ipi, bacak uzatma aparatı gibi şeylerle evinizi spor salonu gibi de döşeyebilrsiniz.
Vucut yaparken Beslenme Nasıl Olmalı ?
Diyet kısmı günde 6 öğüne bölünmelidir. Ağırlık kaldırma tercihen haftada 3 kere, 45 dakikalık seanslar halinde yapılmalıdır. En azından 7-8 saat uyku ise sağlıklı bir vücut için şarttır. Vücudunuzun görünümünü ve durumunu değiştirme işi büyük oranda eğitime ve diyete bağlıdır.

Eğer insan ciddiyse ve vücuduna kaliteli kas kütlesi eklemeye kararlıysa, bunu herhangi bir yerde yapabilir.İster evde ister iş yerinde isterse spor salonlarında yapabilir. İnanılır ki, temel hareketler ihtiyaç duyulan tek şeydir ve kaslı bir vücut için uç aletlere gerek yoktur. Yani, amaca ulaşmak için ihtiyacınız olan şeyler doğru ekipman, doğru rehberlik ve kişisel motivasyondur. Bunu yapacağınıza inanın ve Doğru ve bilinçli olarak Vucudunuzu Geliştirin.

Vucut Geliştirmek veya Kas Yapmak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

İlkOkul 3.Sınıflara sorulan Bir Soru Nokia 5800ı Görücüye Çıkartıyor Hangi Bulut Depolama Hizmeti Kullanılmalı WordPress 403 Forbidden Hatasının Çözümü Nedir 2014 Yılına Özel En İyi Tabletler – İnceleme YTL Özüne Dönüyor TL Oluyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır