Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

USB’den Nasıl Windows 10 kurulur?

Ana Sayfa » Bilgisayar » USB’den Nasıl Windows 10 kurulur?
USB’den Nasıl Windows 10 kurulur?

Ubuntu, Linux Mint ve Elementary gibi neredeyse tüm Linux dağıtımı işletim sistemlerinde, varsayılan olarak USB flaş disklerden kurulum imkanı bulunuyor. Tabii bu da kişisel bilgisayarının ayarlarını ve dosyalarını istediği her yere taşımak isteyenler için son derece kullanışlı bir özellik. Peki aynı şey Windows 10 için geçerli mi? Windows 10 USB’den nasıl kurulur?

Evet, bunu yapmak mümkün. WinToUSB adı verilen Windows yardımcı programı sayesinde Windows 10 işletim sistemini herhangi bir flaş disk ile kurabiliyorsunuz. Bir kere USB’ye yüklenen bu Windows 10’u istediğiniz bilgisayara kurabilir, yanınızda taşıyabilirsiniz. Tüm bunları yapmak için ihtiyacınız olan tek şey bir USB bellek (tercihen 16GB veya daha yükseği) ve Windows 10 kurulum diski (ya da ISO dosyası).

windows 10 teknik özellikleri

WinToUSB ile Windows 10 Kurulumu

Adım 1: Kendi web sitesinden WinToUSB’yi indirip kurulumu gerçekleştirin. Programı açtığınızda Windows 10 ISO dosyanızı veya kurulum diskinizi seçin. Ardından Next – İleri butonuna basın.

Adım 2:Flaş belleği bilgisayarınızın USB portuna taktıktan sonra, WinToUSB’yi seçin ve formatlayın. Ardından flaş belleği hem sistem, hem de boot önyüklemesi için (system – boot partition) seçmelisiniz. Son olarak Next’e basın ve gerekli Windows 10 dosyalarını kopyalayın.

Adım 3:Belleğe Windows 10 kurulumu birkaç dakika alabilir. İşlem bittiğinde artık USB disk üzerinden Windows 10 kurabilirsiniz.

İşte hepsi bu kadar. Bundan böyle flaş belleği yanınızda taşıyabilir, istediğiniz yerde Windows 10 kurulumu yapabilirsiniz.

USB’den Nasıl Windows 10 kurulur? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Mehmet Akif Ersoy’dan Nükteler Nikola Tesla kimdir, icatları nelerdir? Uçaklardaki Fırlatma Koltuğu Detaylı Bilgi Dünyanın En Büyük Teleskopu ASP’de DB’den Veri Çekerek XML Oluşturma Forex

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır