Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

USB Tanınmadı Hatası ve Çözümü

Ana Sayfa » Makalelerimiz » USB Tanınmadı Hatası ve Çözümü
USB Tanınmadı Hatası ve Çözümü

Pek çoğumuz zaman, zaman bilgisayara bağladığımız harici bir aygıt nedeniyle USB tanınmadı hatası ile karşılaşırız. Özellikle harici bir disk ya da USB bellek bağlandığında karşımıza çıkan bu hata, uzun uğraşlara rağmen çözümlenemez ise can sıkıcı bir hale gelecektir.

usb aygıtı tanınmadı hatası

Bu yazımızda USB tanınmadı hatası nedir, USB aygıtı tanınmadı hatası ve çözümü, USB sorunları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

USB tanınmadı hatası birçok bilgisayar kullanıcısının karşılaştığı bir sorundur. Genellikle bozulmuş bir USB portu ya da hatalı sürücü yüklemeleri nedeniyle ortaya çıkan bu sorunun pek çok nedeni olabilir. Hatta, pek ihtimal verilmese de USB de bulunan bir virüs bu sorunu yaratabilir.

USB Tanınmadı Hatası ve Çözüm Yolları

Eğer bu tür bir hata ile karşılaşıyorsanız ilk olarak USB aygıtınızı farklı bir port üzerinde deneyin. Genellikle bozuk portlar nedeniyle ortaya çıkan sorunlar yaygın olan bu yol ile çözüme kavuşturulabilir. Ayrıca aynı bilgisayar üzerinde dışta yer alan portun çalışmaması durumunda anakarta doğrudan bağlı olan port üzerinde deneme yapabilirsiniz.

Bir diğer çözüm yolu ise disk yönetimini kontrol etmektir. Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Yönetimsel Araçlar yolu üzerinde bilgisayar yönetimi ve disk yönetimi seçeneğini tıklayın. Burada porta bağlı bir aygıt olup olmadığını görebilir eğer bağlı ise aygıt üzerinde sorunu gidermeye yönelik çözümler arayabilirsiniz.

Son önerimiz ise Aygıt Yöneticisi üzerine olacak. Aygıt yöneticisini açtıktan sonra Disk Sürücülerine tıklayarak problem olan herhangi bir sürücünün olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer sürücüler de sorun var ise kaldırıp tekrar kurabilir ya da sürücü güncellemesi yapabilirsiniz.

USB Tanınmadı Hatası ve Çözümü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Balıkesir’e Uludağ Turizm İle Seyahat edin. Gelecekte kimlik numarası ne işe yarayacak Arnica Süpürgeleriniz İçin özel Servis Hizmeti Apple Watch Özellikleri – Fiyatı, Çıkış Tarhi Bilgisayar Güvenliği Nasıl Sağlanır ? ilk Milli Türk Tankımız

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır