Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

USB Bellekler Ne Kadar Güvenli

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » USB Bellekler Ne Kadar Güvenli
USB Bellekler Ne Kadar Güvenli

Hemen her bilgisayar kullanıcısının bir ya da birden fazla USB belleği bulunmaktadır. Günlük hayatta pek çok açıdan bize kolaylıklar sağlayan ve verilerin daha küçük birime depolanarak taşınmasına yardımcı olan USB bellekler, gerekli önlemler alınmadığı taktirde bilgisayarlar için ciddi bir tehdit unsuru haline geliyor.

usb bellek açığı

Bu yazımızda usb bellek güvenliği, usb bellek temizliği, usb virüsleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

USB Bellek Güvenliği ve Temizliği

Günlük hayatta sıklıkla kullandığımız USB bellekler bilgisayarlar için ciddi bir tehdit oluşturan açık barındırıyor. Güvenlik yazılımı üreten şirketler tarafından yeni keşfedilen bu açık aracılığıyla bilgisayarın kontrolü kötü niyetli kişilerin eline geçebiliyor. Hatta açıklamaya göre bu açık sayesinde USB belleğin bağlandığı diğer cihazlar da tehdit altında.

Wired dergisinde yayınlanan bir haber de USB bellekler de yer alan açıktan faydalanılarak yeni bir kod yazıldığı ve bu kötü niyetli kod ile bulaşan bilgisayarların uzaktan kontrol edilebildiği belirtiliyor. Ayrıca yalnızca bilgisayarları değil akıllı telefonlardan tabletlere ve hatta klavyelere kadar tüm harici cihazları etkileyebilmekte.

Zararlı kodun en önemli özelliği ise anti-virüs ya da malware programları tarafından tespit edilememesi. Şuan zararlı bir kodun bulaşması ya da varlığının tespit edilmesi durumunda o cihazın kullanılmaması gerektiği belirtilmekte. Henüz yaygın olmayan bir tehdit olsa da kötü niyetli kişiler için USB bellekler ciddi bir saldırı aracı haline gelebilir.Yeni USB teknolojisi ile zararlı kodların sızabildiği açığın giderilmesi bekleniyor.

 

USB Bellekler Ne Kadar Güvenli - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Divan Edebiyatı En ucuz cep telefonu hangisi? Hangisini Kullanmalı – Windows 7 Mi Windows 8.1 Mi? Instagram İstenmeyen Takipçilerden Nasıl Kurtulunur? “www” Nedir? Türk Yapımı ilk insansı Robot Akıncı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır