Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

USB Bellek Şifreleme Programları

Ana Sayfa » Bilgisayar » USB Bellek Şifreleme Programları
USB Bellek Şifreleme Programları

Günlük hayatta sıklıkla USB belleklere mahkum kalıyoruz ve veri saklamaktan tutun, taşınabilir uygulamaları açmaya kadar pek çok şekilde işimize yarıyorlar. Küçük boyutları ve uyumlulukları nedeniyle son derece kullanışlı olan bu bellekler, bazen yanlış kişilerin eline geçtiklerinde ise sorun yaratabiliyorlar. Peki USB bellek nasıl şifrelenir?

İçindeki dosyaları tam anlamıyla koruma altına almak için USB flaş belleklerinizdeki verileri şifrelemelisiniz. Bunun için aşağıdaki programları kullanabilirsiniz:

VeraCrypt

Şu anda geçersiz olan TrueCrypt’in teknolojisi üzerine inşa edilen VeraCrypt, güçlü bir şifreleme aracı. Asıl amacı sabit diskleri korumak olsa da, aynı zamanda flaş bellekler için de son derece kullanışlı.

AES ve Twofish gibi güçlü algoritmalar yaratan uygulama, flaş bellekler üzerinde şifreleme sağlıyor. Üstelik adım adım ilerleyen kurulum siharbazının kullanımı da çok kolay.

DiskCryptor

VeraCrypt’le kıyaslanınca daha basit bir program olan DiskCryptor, çalıştır-kullan şeklinde ilerliyor. AES ve Twofish gibi popüler şifreleme algoritmalarını destekleyen program, aynı zamanda optik diskleri ve sistem ön yükleme araçlarını da korumaya alabiliyor.

Rohos Disk Encryption

Bilgisayarı yormayan ama aynı zamanda son derece kaliteli özelliklerle gelen Rohos, flaş belleklerinizi güvene sokuyor.

Otomatik olarak belleği algılayan ve buna göre bir şifreleme ayarlayan Rohos, şifrelenmiş dosyaları ekstra güvenlik için başka dosya formatları (MP3, AVI gibi) gibi de gösterebiliyor.

USB Bellek Şifreleme Programları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

F35 Türkiyede Yapılabilir. WordPress Sürümünü Saklamak veya Farklı göstermek Windows Yüklü Bilgisayar’da Klasör Rengi Değiştirme 2013 – 2014 Yılının En İlginç Buluşları İlk Bilim Kadınları Emniyet Kemerinin Önemini Anlatan Afişler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır