Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

USB Bellek Nasıl Şifrelenir?

Ana Sayfa » Makalelerimiz » USB Bellek Nasıl Şifrelenir?
USB Bellek Nasıl Şifrelenir?

Günümüzde yalnızca dosyalar için değil özel bilgilerin depolanması için de kullanılan USB belleklerin kaybolma ve çalınmaya karşı korunması gerekiyor. Özellikle mahrem sayılabilecek dosyaların olduğu bellekler de şifreleme güvenli bir koruma yöntemi olabilir.

usb bellek koruma

Bu yazımızda USB bellek nasıl şifrelenir, USB bellek nasıl korunur, USB bellek şifreleme gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Depolamanın değerli olduğunu düşünürsek, ucuz ve güvenilir depolama için flash belleklere başvurmamız gerekir. Kimi firmalar kaybolma ve çalınmaya karşı şifre korumalı USB bellekler satsada bugün pek çok bellek halen korumasız olarak kullanılıyor.

USB bellek şifrelemesi ve dosyaların güvenilirliğinin sağlanması için sizlere önereceğimiz program Rohos Mini Drive’dir. Ücretsiz ve bir o kadar da küçük boyutlara sahip olan bu program, USB bellek de yer alan dosyaların kaybolma ya da çalınma durumunda korunması için şifrelemeyi sağlıyor.

Rohos Mini Drive Nedir? Nasıl Kullanılır?

Basit ve küçük bir program olan Rohos Mini Drive’yi kullanmak için ilk olarak bilgisayarınıza indirin ve kurun. ( Dilerseniz taşınabilir kurulum gerektirmeyen sürümü de kullanabilirsiniz) İkinci adıma programı çalıştırın ve Setup USB Key’e tıklayın. Bu sekmeye tıkladığınız da USB bellek üzerinde gizli ve şifreli bir alan oluşturulacaktır.

Şifre ve alan oluşturma işlemi 15 dakika kadar sürebilmekte. İşlem tamamlandığında bellek içerisinde bir .exe dosyası olacak ve bu dosya işe şifreli kısma erişebileceksiniz. Rohos Mini Drive’ın en önemli avantajı her bilgisayar da kurulum gerektirmeden açılmasıdır.

USB Bellek Nasıl Şifrelenir? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ayşe12 Aralık 2016

nasıl cevaplar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

Barkod Sistemleri

Barkod Sistemleri 05 Eylül 2019

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Emniyet Kemerinin Önemini Anlatan Afişler Aydın Termal Kaplıcaları Afyon – Gazlıgöl izlenimlerim A – B – C Class Ip Nedir ? Zekayı Arttıran Yiyecekler Evangelista Torricelli ve İcadı Google+ Hesabı Nasıl Silinir? Nasıl Dondurulur?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır