Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

USB Bellek ile Windows 8 Kurulumu

Ana Sayfa » Bilgisayar » USB Bellek ile Windows 8 Kurulumu
USB Bellek ile Windows 8 Kurulumu

Son dönemde kullanımı giderek yaygınlaşan Windows 8 konusunda USB bellek ile kurulum büyük kolaylık sağlamakta.  Fakat hem internet üzerinde hem de kullanıcılar arasında USB bellek ile Windows 8 kurulumu hakkında pek çok zorluktan söz edilmekte. Sizlere kuruluma ilişkin her adımı anlatacağımız bu yazı ile USB bellek kullanarak çok rahat bir şekilde Windows 8 kurulumu yapabileceksiniz.

windows 8 kurulumu

 

Windows 8 Kurulumu 

Öncelikle Microsof’tun bizlere sağlamış olduğu Windows 8 hizmetini yine kendi internet sitesi üzerinden indiriyoruz. Burada size verilecek olan keyi not etmeniz kurulum aşamasında zorluk yaşamamanız açısından önemli.

İlk olarak A bootable USB 2010 programını indiriyoruz. Bu program USB belleğimizi boot edilebilir hale getirmede kolaylık sağlıyor. Programı indirip kurduktan sonra yönetici olarak çalıştırıyoruz. İlk açılış ekranında hangi Windows sürümünü kuracak isek onu seçebileceğimiz bir alan geliyor. Buradan Windows 8’in iso dosyasını seçip sonraki aşamaya geçiyoruz. Takmış olduğunuz USB bellekte yeterli alan bulunması durumunda format ve yazma işlemine başlayan program ortalama 20 dakika içerisinde işlemi tamamlıyor.

İkinci aşamada ise bilgisayarı yeniden başlatıp başlatma seçeneği olarak BIOS üzerinden USB belleği seçiyoruz. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatıp Windows 7’ye benzer bir kurulum ekranı ile karşılaşıyoruz. Burada dil, klavye seçeneklerini belirledikten sonra ileri aşamaya geçiyor ve Microsoft üzerinden edindiğimiz keyi ilgili alana giriyor ve lisans sözleşmesini kabul ediyoruz.

Üçüncü aşamada yeni kurulum ya da mevcut Windows sürümünü yükseltmek isteyip istemediğimiz soruluyor. Yeni kurulum seçeneğini seçmeniz durumunda hangi diske yükleme yapacağınızı belirliyor ve kurulumu başlatıyorsunuz.

Açılış ekranı geldikten sonra gerekli kopyalama ve özelleştirme ayarları tamamlanıyor. Son aşamada ise renk paleti, bilgisayar adı gibi seçenekleri seçip tüm ayarları Windows’un yapmasını istediğimizi belirtiyoruz ve kurulumu tamamlıyoruz.

Evet, USB bellek ile Windows 8 kurulumu sanıldığından çok daha kolay. Sizlerde Microsoft’un bu yeni hizmetini kullanmak isterseniz internet sitesi üzerinden gerekli kurulum dosyalarını indirebilirsiniz.

Keyifli kullanımlar dileriz.

USB Bellek ile Windows 8 Kurulumu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

TOR Browser Nasıl Kullanılır? Klavye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli, Nasıl Bir Klavye Alınmalı? Kar Neden Beyaz Renklidir ? İnternette Nasıl Güvenli Alışveriş Yapılır Windows 9 Özellikleri – İnceleme WhatsApp Telegram’a savaş açtı !

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır