Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Uçmak ve Wright Kardeşler

Ana Sayfa » Havacılık Ve Uzay » Uçmak ve Wright Kardeşler
Uçmak ve Wright Kardeşler

Hangimiz derdi ki göklerde insanlar uçuşacak, bir yerden bir yere uçarak günlerce sürecek yolu dakikalarda gidecek. Şüphesiz ki bu hayali kurmanın temellerini atan Wright Kardeşlerdir.

1903 yılında Kuzeyde Kittiy Hawk da iki kardeş insanların uçabileceğini ispatlamak için kolları sıvamış. Bu yüzden motorlu bir icat geliştirdiler ki sonradan bu motorlu uçan aletin adı Wright To Right oldu. Evet gel gelelim ki size bu mihenk taşı olaydan ancak bu kadar bahsedeceğim nedeni ise Wright kardeşlerin uçmayı deneyecekleri gün yerel gazetenin bilimi gülünç bulan editörü “ bu sözde gülünç hikayeyi” haber yapması için hiçbir muhabirini oraya yollamamıştı bile. Bunun için sadece ufak bilgiler kaldı günümüze.

Bilim dalgaya alınacak bi konu olmadığı gibi Bilim nolursa olsun izlenilmeli ve dikkate alınacak bir durum olmalıdır, belki de ülkemizin biliminin bu kadar gelişmemesinin sebebi, basın yayınlarımızın bilime ışık tutan kişiler Doktorlar Mühendisleri değilde yerine magazin peşinde koşması olmuştur. Haksız mıyım ?

Uçmak ve Wright Kardeşler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

bildigim18 Temmuz 2008

Evet haklisin, simdi bakiyoruz ki ana haber bulteni de magazin haberlerine cevrilmistir !!! yani sunma sekli degismis

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Nissan’ın Elektrikli Arabası Ariya’nın Detayları, Menzili, Fiyatı Windows Kayıt Defteri Nasıl Düzenlenir? Facebook’un İnsan Sağlığı Üzerinde Etkisi Windows Kullanıcılarına Müjde! Kiralama Dönemi Geliyor Sabunlar Baz Olduğu Halde Neden PH 5.5 WhatsApp Web Güncellendi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır