Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Uçan Arabalar Gerçek Mi Oluyor?

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Uçan Arabalar Gerçek Mi Oluyor?
Uçan Arabalar Gerçek Mi Oluyor?

Her geçen gün yeni bir ürün ile karşımıza çıkan firmalar, uzun yıllardır insanların hayalini süsleyen uçan araçlara bir adım daha yaklaştı. Bilim kurgu filmlerinde de sıkça karşılaştığımız bu araçların ilk örneği Avrupa’da düzenlenen bilim fuarında tanıtılmaya başlandı.

viyana teknoloji fuarı

Bu yazımızda uçan arabalar gerçek mi oluyor, uçan araba tanıtımı, bilim fuarı gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Avrupa’da düzenlenen bir bilim fuarında, yıllardır hayali kurulan uçan arabalara ilişkin örnek bir modelin tanıtımı yapılıyor. Bugüne kadar pek çok farklı tasarım ve model ile öne çıkan firmalar, AeroMobil 3.0 adı verilen ve ticari üretime hazır hale getirilen kanatlı bir araç prototipini Viyana’da düzenlenen bilim – teknoloji fuarında kullanıcılara sundu.

Yepyeni bir konsept ile sunulan ve geleceğin aracı olarak tanıtılan bu araba, hem karada hem de havada gidebiliyor. Karada hız sınırı olarak 160 km ye ulaşan araç havada 200 km hıza ulaşabilmekte. Yine tam dolu depo ile 875 km gidebilen araba sürüş testlerini de başarıyla tamamlamış durumda. Uçan araçlara ilişkin yürütülen çalışmalar ise bununla sınırlı kalmıyor.

ABD’nin Massachusetts eyaletinde yürütülen bir çalışmada Transition adı verilen model için üretim izni alınmış durumda. Firma, geliştirilen bu modelin 300 bin dolardan satışa sunulacağın söylerken yine helikopter benzeri özelliğe sahip olan bir başka modelin 395 bin dolardan satışa sunulacağı belirtiliyor.

Uçan Arabalar Gerçek Mi Oluyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

En İyi 5 Video Oynatıcısı Toz torbasız süpürgenin mucidi James Dyson ile tanışın Hangi Bulut Depolama Hizmeti Kullanılmalı Bir Web Sitesinin Gelir Kaynakları ArmA  Strateji Oyunu ile Askeri  Taktik Geliştirme USB Bellek Şifreleme Programları

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır