Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Uçan Araba Sonunda Gerçek Oldu.

Ana Sayfa » Teknoloji haberleri » Uçan Araba Sonunda Gerçek Oldu.
Uçan Araba Sonunda Gerçek Oldu.

Çizgi Filmlerin bile konusu olan herkesin birgun mutlaka olacak dediği uçan arabalar sonunda görücüye çıktı. Uçan Arabalar la uçakların arasındaki farkı ben henüz anlayamamış olsamda bu haberi yayınlıyorum.

TERRAFUGIA tarafından tasarlanan Transition’un yolda giderken kanatlarının açılıp uçağa dönüşmesi 15 saniye sürüyor. 2 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan araç bir depo benzinle 290 km. gidiyor. Tabi kullanıcıların araca 194 bin dolar ödemesi ve pilot sertifikasına sahip olmaları gerekiyor. Bir uçakla aynı kalkış ve iniş sistemine sahip olan Transition’ları kullanmak için en yakın havaalanına gitmeniz gerekiyor. Mesela İstanbul’dan Ankara’ya gidecekseniz önce uçan-otomobilinizle E5’ten havaalanına gitmeniz sonra oradan kalkış yapmanız gerekiyor. Ankara Esenboğa’ya inince de şehir trafiğine kanatlarınızı katlayıp devam edebiliyorsunuz.

Uçan Araba Sonunda Gerçek Oldu. - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Uydunet İncelemesi İşte yeni banknotlar Apple i-watch 2  Saat Özellikleri ve Fiyatı Türk Kadın Bilim insanları ve icatları Jenerik Domain ve Faydaları Sağ Beyinli mi Sol beyinli misiniz Testi

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır