Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Tycho Brahe Kimdir, Çalışmaları, Buluş ve İcatları Nelerdir

Ana Sayfa » Bilim Adamları ve icatlar » Tycho Brahe Kimdir, Çalışmaları, Buluş ve İcatları Nelerdir
Tycho Brahe Kimdir, Çalışmaları, Buluş ve İcatları Nelerdir

14 Aralık 1546’da Danimarka’da doğan Tycho  Brahe, 24 Ekim 1601 yılında Prag’da ölmüştür. Yaptığı çalışmaları sonucunda bir simyacı olarak tarif edilen bilim adamı ayrıca astronom ve astrolog kimlikleriyle de tanınır.

Bu yazımızda tycho brahe kimdir, tycho brahe çalışmaları, tycho brahe buluş ve icatları gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

tycho brahe buluş ve icatları

Asil bir soydan gelen Tycho Brahe, nüfuzlu bir aileye sahipti. Doğumundan önce amcasına vaat edilen söz nedeniyle evlatlık verilmesi düşünülen bilim adamı, söz yerine getirilmediği için amcası tarafından kaçırılmıştır.

Tycho Brahe Çalışmaları, Buluş ve İcatları

Yaşamının ilk yıllarından itibaren gökyüzüne ve yıldızlara olan ilgisi, 1559’da Kopenhag Üniversitesinde yaşadığı güneş tutulması ile daha da yoğunlaşmıştır. Amcası tarafından hukuk eğitimi alarak siyasetçi olması istenen bilim adamı, aynı günde hem hukuk hem de gök bilimi üzerine çalışmalar yapmıştır.

İlk çalışması ise Jupiter ve Satürn’ün kavuşması sırasında gerçekleşmiştir. Brahe, bu kavuşmanın ifade edilişinde bir hata olduğunu belirtmiş ve bunu bir çift pusula ile gerçekleştirmiştir. Tycho, kendi ismi verilen Cassiopeia takım yıldızına ait bir yıldızı 1571’de keşfetmiş ve bu yıldız üzerinde ölçümler yapmıştır.

Yaptığı bu çalışmalar sonucunda ünlenen Brahe, Danimarka kralı tarafından çalışmalarını sürdürebilmesi için ödüllendirilmiştir. Gökyüzü ve yıldız şatosu isimli gözlem evleri yine Brahe tarafından yapılmış ve kullanıma sunulmuştur.

Brahe tüm çalışmalarında Kopernik’in kuramları yerine melez bir sistemi tercih etmiştir. Bunda inançların büyük etkisi olmuştur. Hoşgörüsüz ve bencil biri olarak bilinen Brahe, zeki, kibar ve çalışkan olarak da ifade edilmiştir.

Tycho Brahe Kimdir, Çalışmaları, Buluş ve İcatları Nelerdir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

zehra gündüz06 Ekim 2015

Vavvvvv aradığım şeyin ta kendisi süper bişey bu

EmirHan Kırık24 Şubat 2017

Harika Aradığım Her şey var Teşekkürler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

LCD mi Almalı Plazma mı ? 100 Dolara Laptop Doğalgaz Faturası Hesapla Windows 8.1’de Daha İyi Kullanım İçin Öneriler Facebook Hesabınızı Korumak İçin Ne Yapmalı – F – Secure ile Güvenlik Özel Ariston Servis Beşiktaş’ta Hizmetinizde

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır