Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Twitter’da GIF Resim Nasıl Paylaşılır

Ana Sayfa » İnternet » Twitter’da GIF Resim Nasıl Paylaşılır
Twitter’da GIF Resim Nasıl Paylaşılır

Facebook ile başlayan süreçte pek çok ağ, sosyal medya üzerinde aktif olmuş ve geniş kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Bu ağlardan birisi olan ünlü mikroblog sitesi Twitter, geçtiğimiz ay GIF formatında resimlerin paylaşımına olanak tanıdığını duyurmuştu.

twitter gif resim yüklemek

Bu yazımızda Twitter’da GIF resmi paylaşmak, Twitter’da GIF resim nasıl paylaşılır, Twitter püf noktaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Yalnızca 140 karakterlik iletiye izin veren ve diğer sosyal ağlara oranla daha kısıtlı imkanlar sunan Twitter tüm bu farklara rağmen milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Geçtiğimiz ay getirilen bir yenilik ile Twitter, ağ üzerinde GIF formatında resimlerin paylaşılabileceğini duyurmuştu.

Pek çok kullanıcı GIF formatını kullanıyor olmasına rağmen Twitter üzerinde nasıl ve ne şekilde paylaşacağını bilmiyor. Öncelikle GIF formatı hakkında bilgi vermek gerekirse;

GIF, açık ifade ile grafik değiştirme biçimi olarak tanımlanmaktadır. GIF formatında kayıpsız sıkıştırma kullanılırken 8-bit renge kadar destek vermektedir. İnternet üzerinde hareket edebilen resim olarak da bilinen GIF formatının Twitter’a nasıl yükleneceği hakkında aşağıda bilgiler bulabilirsiniz.

Twitter’da GIF Resmi Nasıl Paylaşılır?

Twitter’a GIF formatında bir resim yüklemek için diğer resimler de olduğu gibi aynı yolu izlemeniz gerekir. İlk olarak Tweet sekmesine tıklayın ve fotoğraf makinesi ikonuna tıklayın. Daha sonra görseli bilgisayarınızdan bulun ve işaretleyerek yükleyin. Son adımda ise size yalnızca yüklediğiniz resmi paylaşmak kalıyor.

Paylaştığınız resmin hareketli halini görmek için Twitter üzerinde resmin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Twitter’da GIF Resim Nasıl Paylaşılır - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Nano Teknoloji’nin Tıp Alanında yararları ve insan Sağlığına Etkileri Samsung Bilgisayar İçin 2 TB SSD’ler Çıkartacak Domainin Who is Geçmişini Bulmak Göbek ve Bel İnceltme Yasaklı Sitelere Giriş ZenMate ile Çok Kolay Nikola Tesla’nın Bilinmeyen 10 İcadı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır