Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır?

Ana Sayfa » İnternet » Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır?
Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır?

En popüler sosyal ağlardan birisi olan Twitter, 140 karakter sınırlaması nedeniyle sık, sık şikayet almakta. Pek çok kullanıcı 140 karakter içerisinde kendilerini yeteri kadar ifade edemediklerini söylerken Twitter’ın çıkış amacı gereği bu uygulamadan geri atmayacağı kesin gibi görünüyor.

twitterda 140 karakter üstü yazı yazma

Bu yazımızda twitter’da 140 karakterden fazla yazmak, twitter’da 140 karakter üstü nasıl yazılır, twitter karakter sınırlaması kaldırma gibi konular hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

SMS’in tahtına göz diken ve 140 karakter sınırlaması ile tanınan Twitter, kullanıcılar tarafından yeteri kadar ifade şansı sunulmadığı nedeniyle eleştirilmekteydi. Yakın bir gelecekte Twitter’ın çıkış amacı olan karakter sınırlamasından vazgeçmeyeceğin düşünürsek, alternatif uygulamalar ile karakter sınırlamasını aşmamız gerekecek.

Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır?

İlk olarak tanıtacağımız uygulama Twitlonger’dır. Temelde bu uygulama Twitter’ın sağladığı 140 karakterden fazla yazılmasını sağlamasa da kullanıcılar 140 karakter sonrasında farklı bir link üzerinden takip edebiliyor. Siteye Twitter kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra dilediğiniz uzunlukta iletiyi yazın ve submit butonuna tıklayın.

İkinci uygulamamız olan EzTweets ise daha çok atılan iletileri numaralandırma üzerine kurulu bir sistemdir. Twitter kullanıcı adı ve parolanızla giriş yapacağınız bu sitede 140 karakter üzeri her iletiniz farklı parçalara bölünerek numaralandırılır ve profilinize gönderilir.

Üçüncü uygulamamız olan Thunderstorm ise İOS üzerinde çalışan bir uygulamadır. Diğer uygulamalara benzer şekilde iletiyi parçalayarak yollayan Thunderstorm iletilerin dilenilen saatte yayınlanması için zamanlama imkanı da tanımakta.

Twitter’da 140 Karakter Üstü Nasıl Yazılır? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Hangi Download Programı Kullanılmalı – Öneri Hala daha kullandığımız antik Yunan icatları iPhone’dan Android’e geçiş: Veriler nasıl taşınır? Turkcell Hangi Tarifede Olduğunu Öğrenme Artık Balıklarda Araba Sürebiliyor Çiftçi Robotlar ve Çevre Dostu Çözümler

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır