Kahkaha

Bayıldım

Cool

Kızgın

Mahcup

Öğretici

Şaşkın

Suskun

Tatlı

Üzgün

Süper

Twitter Nasıl Kullanılır, Twitter’da Kullanılan Kısaltmaların Anlamları Nelerdir

Ana Sayfa » İnternet » Twitter Nasıl Kullanılır, Twitter’da Kullanılan Kısaltmaların Anlamları Nelerdir
Twitter Nasıl Kullanılır, Twitter’da Kullanılan Kısaltmaların Anlamları Nelerdir

Bugün pek çok kişinin üye olduğu ve anlık paylaşım konusunda lider konumda bulunan Twitter, yasaklara rağmen ülkemizde faal olarak kullanılmaya devam ediyor. Twitter kullanan pek çok kişi ihtiyacı olan basit birkaç komut hakkında bilgi sahibi olsa da Twitter içinde sık telaffuz edilen bazı sözcüklere hakim olamayabiliyor.

Bu yazımızda twitter nasıl kullanılır, twitter’da kullanılan kısaltmaların anlamları nelerdir gibi konular hakkında bilgiler sunacağız.

twitter püf noktaları

Twitter’da Kullanılan Kısaltmalar ve Anlamları

Twitter kullanıcılarının bir kısmı pek çok kısaltma kullanmakta diğer kullanıcılar ise bilinçli ya da bilinçsiz şekilde bu kısaltmalara dahil olmaktadır. Aşağıda Twitter’da kullanılan kısaltmalar ve anlamları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

#FF – Bu ifade her Cuma günü kişi listenizde yer alan arkadaşlarınıza yeni kişiler önermenizi ifade etmektedir.

RT – Yaygın olarak kullanılan bir diğer ifade ise RT yani ReTweet’dir. ReTweet bir başkasının paylaştığını tekrar tweet etme anlamı taşımaktadır.

MT – Yapmış olduğunuz ReTweet üzerinde bir değişiklikte bulunduğunuzu ifade etmektedir.

^ –  Genellikle şirket hesaplarında kullanılan bu ifade atılan tweette, hesabı yöneten birden fazla kişi olduğunu göstermektedir.

$ – Bir şirket hakkında herhangi bir yorum ya da ifade de bulunacağınızda tweet’inize bu ifadeyi ekleyebilirsiniz.

CC – Paylaşılan tweet içerisinde yer alan diğer tweet’e dikkat çekmek amacıyla kullanılmaktadır.

NSFW – Uygunsuz ya da diğer kişileri rahatsız edecek bir paylaşımda bulunmanız durumunda tweet’inze eklemeniz gereken bir ifade olarak öne çıkmaktadır.

Twitter’da Listeleme ve Yedekleme

Binlerce kişiyi takip etmeniz durumunda aradığınız içeriklere ulaşma ihtimaliniz oldukça güç olacaktır. Bu gibi bir sorunu aşmak için twitter’ın listeleme özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bunun için profil sayfanızda yer alan seçenekler kısmına tıklamalı ve listeler kategorisine girmelisiniz. Burada oluşturacağınız liste ile gizlilik vb ayarları belirleyebilir listeye kimleri dahil edeceğinizi seçebilirsiniz.

Twitter’da daha önce paylaştığınız verileri yedeklemek ve daha sonra incelemek istiyorsanız Ayarlar kısmına girdikten sonra en altta yer alan sizin twitter arşiviniz bölümüne girmelisiniz. Burada arşivi iste kısmına tıklayarak zip uzantılı yedeğinizi elde edebilirsiniz.

Twitter Nasıl Kullanılır, Twitter’da Kullanılan Kısaltmaların Anlamları Nelerdir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

ÖNE ÇIKAN KATEGORİLER

RASTGELE İÇERİKLER

Türkiye’den Proje Çıkmamasının Nedenleri Serveti Fünun Şiirinin Özellikleri Etkili bir İçindekiler Sayfası Hazırlamak Ani Zayıflama Diyeti Google‘ın tarayıcısı Google Chrome Hız Testi Masaüstü Bilgisayar mı Laptop mı Almalı

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Alemin Teknoloji ve Tasarım Blogu || TeknoAlem.Org - Tüm Hakları Saklıdır